Депутати "Євросолідарності" просять повідомляти СБУ про факти державної зради священиків УПЦ МП

Депутати "Євросолідарності" просять повідомляти СБУ про факти державної зради священиків УПЦ МП - фото 1
Священики УПЦ МП, які брали активну участь в організації псевдорефендумів на тимчасово окупованих територіях України, співпрацюють з ворогом і дають інформацію про українських патріотів, мають нести покарання за державну зраду.

Про це на брифінгу заявили співголови фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко та Артур Герасимов, передає видання Волинь.

Вони закликали українців повідомляти про факти антиукраїнської діяльності представників Московського Патріархату. У «Євросолідарності» також наголосили, що СБУ має активніше боротися зі зрадниками в рясах.

«Ми тільки що повернулися з Артуром Герасимовим, Петром Порошенком, з нашою командою із деокупованих селищ Харківської області. На звільнених територіях люди розповідали, і це не новина — ​так було на Київщині, на Чернігівщині, на Сумщині, — ​що окупанти заходили з конкретними списками проукраїнських патріотів, членів проукраїнських патріотичних партій, воїнів АТО, забирали їх родичів, катували. Серед цих колаборантів і зрадників були в першу чергу колишні регіонали, шаріївці, комуністи і московські попи, які працювали навідниками», — ​розповідає Ірина Геращенко.

«Ми б хотіли звернутися до СБУ, а також до всіх небайдужих громадян і прихильників — ​збирати інформацію про діяльність московських попів, які брали найактивнішу участь в організації фейкових референдумів. Зло має бути покаране, — ​наголосив Артур Герасимов. — ​Це є державна зрада. СБУ має збирати докази і передавати до суду матеріали на тих московських попів, хто організовував ці фейкові референдуми разом із росіянами. Це було організовано проти українського суверенітету, проти нашої територіальної цілісності і проти України як держави».