Депутати з Одещини вимагають заборонити Церкву Московського Патріархату в Україні

23.12.2022, 12:03
Держава
Депутати з Одещини вимагають заборонити  Церкву Московського Патріархату в Україні - фото 1
Депутати Балтської міської ради на сесії 22 грудня прийняли рішення про звернення до центральних органів влади щодо негайної заборони в Україні Російської Православної Церкви. Про це повідомив депутат Станіслав Мельничук.

Як йдеться у зверненні, агресія Росії проти України з 2014 року здійснюється як із застосуванням збройних сил держави-агресора, так і з застосуванням засобів пропаганди та маніпуляцій. Депутати стверджують, що Московська Церква посідає чільне місце серед інструментів агресії: як через безпосередню співпрацю священнослужителів із окупантами, так і через поширення наративів ворога.

"Ілюстрацією моральної деградації колаборантів у рясах виступають випадки розпусти, які шокують громадськість. Поширеним залишається розкрадання історико-культурної української спадщини, яке проходить повз увагу державних органів. Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській Лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб. Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом — це не поодинокі випадки, а системне явище", — пишуть депутати у зверненні.

Як зазначив Станіслав Мельничук, ініціативу не підтримали депутати із забороненої "ОПЗЖ".