Дерев’яні церкви Західної України та Херсонес вже у червні можуть увійти до списку ЮНЕСКО
ЮНЕСКО відібрало два українських об'єкти, які можуть увійти до списку всесвітньої спадщини. Перший з них включає вісім дерев'яних церков Західної України, другий - древнє місто Херсонес Таврійський. Голосування з цього питання, як інформує газета "Коммерсантъ Украина", відбудеться на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка пройде в Камбоджі з 16 по 27 червня.
Всього на сесії список всесвітньої спадщини може бути збільшений на 32 об'єкти.
Зараз із 962 об'єктів всесвітньої спадщини п'ять перебувають в Україні. Це історичний центр Львова, геодезична дуга Струве, букові ліси Карпат, Резиденція митрополитів православної Церкви Буковини і Далмації, Софія Київська та Києво-Печерська лавра.
Однак архітектор, дійсний член міжнародної ради зі збереження пам'яток і визначних місць (ІКОМОС) Георгій Духовичний невисоко оцінює шанси українських заявок: "Якщо Херсонес розглядати як ареал, то, може бути, так, але що знаходиться на його території Володимирський собор (реконструйований у 2004 році. – ред) - безумовно, ні, оскільки це новосправ. І що вже говорити про дерев'яні церкви, які у нас регулярно горять, якщо і кам'яні храми знаходяться в жалюгідному стані ".
Член парламентського комітету з питань культури і духовності Олександр Бригинець ("Батьківщина") відзначає, що Україна має найменшу кількість об'єктів всесвітньої спадщини серед європейських країн, і виною тому - політика держави.