• Головна
  • Новини
  • Держприкордонслужба України заявила про 20 тисяч паломників-хасидів...

Держприкордонслужба України заявила про 20 тисяч паломників-хасидів

08.09.2010, 12:09
Держприкордонслужба України заявила про 20 тисяч паломників-хасидів - фото 1

Державна прикордонна служба очікує прибуття близько 20 тисяч паломників-хасидів із 23 країн світу. Лише організованими групами, окремими чартерними рейсами через аеропорт "Бориспіль" їх має прибути понад 12 тисяч. Усього минулої доби на кордоні організовано пропуск майже 6900 паломників.

hasydy.jpgДержавна прикордонна служба очікує прибуття близько 20 тисяч паломників-хасидів із 23 країн світу. Лише організованими групами, окремими чартерними рейсами через аеропорт "Бориспіль" їх має прибути понад 12 тисяч. Усього минулої доби на кордоні організовано пропуск майже 6900 паломників. Про це ІМК повідомили у прес-службі Держприкордонслужби.

Щоосені тисячі паломників-хасидів прибувають в Україну. Вони їдуть до Умані, щоб на могилі свого духовного лідера - цадика Нахмана - відсвяткувати Рош-га-Шан – іудейський Новий рік. За повір’ям, цадик Нахман обіцяв благословення всім своїм послідовникам (хасидам), які в це свято прийдуть молитися на його могилу.

Державна прикордонна служба України разом з іншими правоохоронними органами та взаємодіючими структурами вжила  заходи для забезпечення ефективного пропуску паломників, правопорядку, санітарно-гігієнічних умов під час їх оформлення та перебування в пунктах пропуску. Зокрема, в аеропорту "Бориспіль" паспортний контроль організованих груп паломників здійснюватиметься безпосередньо в літаках, після чого вони напрявлятимуться до автобусів.

До пропуску значної кількості хасидів також підготувалися в аеропорту Одеси, автомобільних та залізничних пунктах пропуску Південного, Західного та Східного регіональних управлінь Держприкордонслужби. Прикордонники виділили окремі смуги руху та місця для здійснення відповідного оформлення, залучили резерви персоналу та технічних засобів. 

Довідка РІСУ:

Історія Умані пов'язана з брацлавським хасидизмом – однією з течій в юдаїзмі. 1810 року в Умані помер цадик Нахман – преподобний святий, якому поклоняються хасиди. Його могила є місцем поклоніння хасидів, що приїздять сюди більш ніж з 20 країн світу. Особливо масовим це паломництво є під час святкування юдейського Нового року — Рош-га-Шана.

Указом Президента України № 283/94 від 07.06.1994 р. в Умані створений історико-культурний центр на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана.

Рішенням облвиконкому № 2 від 07.02.95 р. могила цадика Нахмана в Умані включена до переліку пам'яток Історії і культури, які знаходяться під охороною держави (реєстраційний номер 3940).

1996 року в Умані створений і зареєстрований благодійний Фонд ім. рабина Нахмана. У 1997 році розроблений генплан історик о-культурного центру брацлавських хасидів, який затверджено рішенням міськвиконкому від 22.05.1997 р. № 180. Щорічний приїзд тисяч хасидів на могилу свого провідника має тенденцію до збільшення їх кількості і вимагає постійного розвитку міської інфраструктури.