• Головна
  • Новини
  • Дітей зі Сходу і Півдня України вразили різдвяні традиції Прикарпаття...

Дітей зі Сходу і Півдня України вразили різдвяні традиції Прикарпаття

12.01.2015, 11:54
Дітей зі Сходу і Півдня України вразили різдвяні традиції Прикарпаття - фото 1
Впродовж тижня майже тисяча дітей з дорослими зі Сходу та Півдня України перебували на Прикарпатті в рамках акції «Різдво в Карпатах». 10 січня спецпотягом «Івано-Франківськ – Краматорськ» гості вирушили додому.

exklusiv.gifВпродовж тижня майже тисяча дітей з дорослими зі Сходу та Півдня України перебували на Прикарпатті в рамках акції «Різдво в Карпатах». 10 січня спецпотягом «Івано-Франківськ – Краматорськ» гості вирушили додому.

Зі свята додомуЗа словами голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука, Прикарпаття відвідали 891 дитина та 102 супроводжуючих із східних та південних областей України, які з 3 по 10 січня проживали у 614-ти прикарпатських родинах.

Програма перебування гостей була надзвичайно насиченою та цікавою.

«В себе ми приймали групу дітей з Запоріжжя та їх керівника, — розповідає кореспонденту РІСУ Наталі Палій директор Кричківської загальноосвітньої школи На Богородчанщині Федір Балагутрак. – Спочатку, звичайно, хвилювалися, але відразу все вдалося. На зустріч з гостями прийшло майже все село. Зустріли їх в школі живим коридором під вигуки – «Схід і захід разом!». Далі діти отримали подарунки від святого Миколая і їх забрали в родини.

Кожного наступного дня юні гості мали насичену культурно-відпочинкову програму – святковий новорічно-різдвяний концерт в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка, екскурсія в Манявський скит, де відбулося богослужіння під час якого освятили прапори, подаровані нам бійцями з АТО в знак подяки за надану гуманітарну допомогу. Один з прапорів подарували запоріжцям. Побачили вони, звичайно, Карпати. Загалом назвали наш край справжньою казкою.

Цікаво те, що перебуваючи в родинах, нерідко зверталися до тих, в кого проживали, «мамо» і «тату». Особливо всіх поріднило Різдво – наша віра та традиції. Разом всі колядували, відпочивали не втрачаючи зв’язку ні на мить».

«Ми приймали двох дівчаток Владу і Дашу з Дніпродзержинська, — розповідає Галина Стадник з с. Росільної що на Богородчанщині. — Маємо своїх четверо дітей, то ж нудно не було — всі між собою потоваришували. Разом святкували Різдво, колядували. Щодня розмовляли телефоном з батьками дівчаток, дуже приємні люди, які запрошували до себе в гості. Думаю, ще довго спілкуватимемося. Про війну не говорили, але батьки ділилися тривогою, бо у них в родинах є вояки, які зараз захищають Україну. Ми ж їх підтримували як могли».

Не приховують свого захоплення від відпочинку на Івано-Франківщині юні східняки: «Ми мешкали в дуже хорошій родині, — ділиться Євген з Дніпродзержинська. — Дуже ласкаві, хороші люди, які гарно мене приймали. Було надзвичайно затишно — як удома. Різдво зустріли теж як родина, звичайно, з молитвою, смачними стравами — кутею, варениками, грибами. Взагалі від цієї поїздки залишиться багато незабутніх і неймовірних вражень».

Земляки Євгена – Данило та Артем, навперебій захоплено розповіли про те, як їм сподобалося на Прикарпатті: «Дуже сподобалися походи в гори, — каже десятирічний Артем. — Також колядувати — це неймовірно і цікаво, адже у нас співають лише одну колядку «Коляд, колядниця» а у вас їх так багато і вони великі такі і я їх вчив. Обов’язково приїду сюди ще не раз!».

«Мені найбільше сподобалися ваші краєвиди, — ділиться тринадцятирічний Данило. – Також, звичайно, родина в якій мешкали з моїм другом Мишком. Надзвичайна гостинність, коляда, святкування Різдва. А краса Карпат — це те, що вразило найбільше! Приїду сюди ще обов’язково!».