Діти розкопували пісочницю та знайшли могилу бронзового століття

10.07.2021, 12:50
Світові
Школярі з села Тухола-Жарська на південному заході Польщі знайшли стародавню могилу після того, як почали копати яму в пісочниці. Експерти вважають, що знахідка датується бронзовим століттям і походить від лужицької культури приблизно з 1100−700 до н.е.

Про це інформує НВ.

Місцевий інспектор археології Марцин Косович сказав: «Під час розкопок в пісочниці діти натрапили на одну або дві великі могили трупів представників лужицької культури».

«Могили були розташовані дуже неглибоко під поверхнею грунту і піску вище, тому деякі посудини роздроблені. Видалення значної частини гумусу відбулося при розрівнювання грунту для будівництва ігрового поля з важким обладнанням, яке могло пошкодити тіла», — додав він.

Він повідомив, що місце відкриття може бути пов’язано з більш раннім археологічним об'єктом поблизу, який внесений до реєстру провінційної спадщини.

Косович сказав: «Через те, що його місце розташування позначено на карті в масштабі 1:25 000, яка характеризується низькою точністю, можливо, що могила, яку виявили діти, тісно пов’язана з цим місцем».

«За словами місцевих жителів, кілька десятків років тому при будівництві ставка і огорожі на території сусіднього радгоспу були виявлені бронзові артефакти і керамічний посуд. На жаль, на даному етапі не вдалося встановити подальшу долю цих артефактів», — відзначили польські археологи.

Управління охорони спадщини Любуші повідомило, що на місці відкриття будуть проведені рятувальні археологічні розкопки. Хлопчик, який зробив відкриття, говорить, що тепер хоче стати археологом.