"Дивно, що церковні лідери в Німеччині та інших країнах не засуджують Кирила за підтримку російської агресії", - Президент України

"Дивно, що церковні лідери в Німеччині та інших країнах не засуджують Кирила за підтримку російської агресії", - Президент України - фото 1
Володимир Зеленський дивується, чому церковні лідери в Німеччині та інших країнах не засуджують главу Російської Православної Церкви Патріарха Кирила, який активно підтримує повномасштабну війну Росії проти України.

Про своє ставлення до цієї теми він розповів Die Zeit у відповідь на питання "Чи очікуєте ви більш чіткого сигналу проти нього від німецьких церков?" Про це інформує Liga.net.

Володимир Зеленський навів приклад, коли російські окупанти обстріляли одну з православних святинь — Святогірський монастир на Донеччині, внаслідок чого згорів скит.

"І це не перша святиня в Україні, зруйнована Росією. Якщо релігійний лідер благословляє такі злочини та вбивства людей, то чому інші церковні лідери не засуджують його? Як християни можуть мовчати?", – поставив Зеленський риторичне питання.

Він знову закликав міжнародних партнерів до більш активної участі та допомоги, враховуючи збільшення постачання зброї: "Путін ненавидить ідею вільної та єдиної Європи, і ми протистоїмо цьому. Тож кажіть, що хочете і як хочете, але допоможіть нам. Будь ласка".

За його словами, "було б фатально, якби війна в Україні стала нормою" для світової спільноти.

"Буде мудрішим, якщо всі в Європі допоможуть нам зараз, щоб потім нам не довелося захищати інші народи. <...> Комусь моя вимога може здатися бігом по колу, але я маю повторювати це знову і знову: нам потрібна сучасна зброя. Нам потрібна підтримка, щоб вижити та перемогти. І чим менш охоче наші партнери допомагатимуть нам зброєю, тим довше триватиме ця війна і тим більше людей загине", – підсумував Зеленський.