Дії Росії негідні та неприйнятні, - Папа написав листа Главі УГКЦ

Зустріч Блаженнішого Святослава з Папою Франциском у Ватикані, 7 листопада 2022 року - фото 1
Зустріч Блаженнішого Святослава з Папою Франциском у Ватикані, 7 листопада 2022 року
Папа Франциск надіслав на адресу Блаженнішого Святослава листа з приводу масованих атак Російської Федерації на Україну 29 грудня 2023 року та 2 січня 2024 року. Глава Католицької Церкви назвав дії Росії як «негідні та неприйнятні» та наголосив, що такі дії «не можуть бути оправдані жодним чином».

Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на Секретаріат Глави УГКЦ в Римі, понтифік надіслав лист-відповідь на лист Глави УГКЦ від 29 грудня минулого року, в якому той повідомив Папу про трагічні наслідки найбільшої ракетної атаки Росії по всій Україні.

«Вкотре через Вашу особу бажаю висловити мою близькість до „багатостраждальної України“, оплакувати загиблих та повірити їх Божому милосердю, потішити поранених і обійняти віх, що страждають у будь-який спосіб. Я близький до Душпастирів, котрі намагаються дати надію людям у „ситуації, котра здається все більше безнадійною“, — йдеться у листі Папи Франциска.

«Разом з Вами поділяю ті самі почуття зневаги та болю, які Ви відчуваєте перед військовими операціями, котрі завдавши удару по цивільному населенню та цивільної інфраструктури всієї країни, є негідними та неприйнятними і не можуть бути оправдані жодним чином», — запевнив він Блаженнішого Святослава.

Папа Франциск вважає вкрай небезпечним, що «на тлі драматичних міжнародних подій є ризик, що війна в Україні може стати „забутою“ війною». Тому «нашим обов’язком є зробити все для того, щоб ця війна не була оповита тишею, — не лише для того, щоб вжахатися перед трагічними фактами, але насамперед для того, щоб змусити всіх, хто є відповідальним та міжнародну спільноту до пошуку мирних рішень», — наголосив Святіший Отець.

У своєму листі Папа Франциск пригадав, що використовує кожну нагоду, щоб війна в Україні не стала «забутою». «У сьогоднішній загальній аудієнції [3 січня 2024 року — Ред.] я закликав не забувати народи, де є війна, пригадуючи, що „війна є божевіллям, війна завжди є програшом. Помолимось. Помолимось за людей в Палестині, Ізраїлі, Україні та багатьох інших місцях, де триває війна“. Я теж повторив це 1 січня у Всесвітній день миру і буду продовжувати робити це, голосно закликаючи допоки не стихне гуркіт зброї в Україні і не розпочнеться шлях до справедливого миру».