Французька черниця, яка стала першою в історії Вселенської Церкви жінкою з правом голосу на Синоді єпископів, підкреслює: для Папи Франциска дуже важливо, щоб жінки були більше залучені у процес формування рішень у Церкві.
Сестра Наталі зізнається, що своє призначення на одного з заступників секретаря Синоду сприйняла як неймовірний жест довіри з боку Папи, — повідомляє CREDO.
«Для мене це насамперед заклик до ще більшого служіння, але також і чергова велика пригода віри», — сказала с.Бекар, підкреслюючи, що рішення Папи стало для неї повною несподіванкою.
«Я такого ніколи й уявити не могла; я переконалася, що Святий Дух — повний несподіванок. Сприймаю це призначення як особистий заклик Церкви і Папи Франциска. Це поєднується з моєю внутрішньою місією, яку я виконую вже кілька років, щоб віддатися на більше служіння синодальності. Останні півтора року я повела саме в науковій праці над синодальністю, в Бостон Коледжі, й папський заклик єднає мене з цією працею. Також я маю за собою досвід Синоду єпископів на тему молоді та важливі роки праці з молоддю в структурах французького єпископату, — зазначає с.Наталі. — Все це багатство досвіду я вношу на свій новий етап, який я насправді розглядаю як нову пригоду. Призначення від Папи — це для мене покликання в покликанні. Я бачу це завдання як знак довіри до жінок у Церкві, до сестер-черниць, а ширше — також і до мирян, а ще як відповідь на все те, що було сказано під час останніх Синодів, і те, на чому так наголошує Папа: виклик включення жінок у вироблення рішень та розпізнавання в Церкві».
Французька ксаверіанка не вперше прокладає шлях у церковних структурах. У єпископаті Франції вона була першою жінкою, відповідальною за душпастирство молоді та покликань. 2016 року вона брала участь у підготовці до Синоду про молодь. Від 2019 року ця сестра також є консульторкою Генерального секретаріату Синоду єпископів. Тепер ось, рішенням Папи Франциска, вона стала заступницею секретаря Синоду єпископів, разом з іспанським августиніанцем о.Луїсом Маріном де Сан Мартіном. Вони співпрацюватимуть із Генеральним секретарем Синоду єпископів, кардиналом Маріо Греком.
Призначення першої жінки в історії на таку важливу посаду кардинал Грек назвав цінуванням голосу Божого люду на синодальних шляхах Церкви та нагадуванням про необхідність включити всіх охрещених у процес церковних рішень. «Номінація сестри Бекар означає відчинення важливих дверей; час покаже, які подальші кроки буде зроблено», — сказав мальтійський кардинал, підкреслюючи, що останні Синоди нагадували про необхідність належної оцінки ролі жінок у прийнятті рішень та процесах розпізнавання у Вселенській Церкві.