Для Софії Київської виготовили новий хрест замість того, що впав у січні в буревій

17.06.2022, 15:52
Культура
Для Софії Київської виготовили новий хрест замість того, що впав у січні в буревій - фото 1
Новий хрест для пам’ятки одинадцятого століття створили меценатським коштом. Він замінить той, що в ніч на 15 січня впав з однієї з бань Софіївського собору.

«Слава Богу, він нічого не пошкодив, тільки трохи подряпав фарбу на бані. А також практично розсипався сам», — прокоментувала «Вечірньому Києву» надзвичайну ситуацію 5 місячної давнини Неля Куковальська, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська».

На початку березня оголосили про ініціативу поставити хрест знов. Але його не виготовили, а лише замовили та оплатили меценати. Неля Куковальська сьогодні згадує: «Тоді був готовий хрест для Теплої Софії. Він не дуже підходив за стилем, але все-таки його освятили, підняли за допомогою спеціального крану та встановили».

Кілька годин тому Національний заповідник «Софія Київська» показав фото. На світлинах робітники несуть новенький хрест.

«Вечірній Київ» попросив Нелю Куковальську відкрити таємницю. Виявилось, що коштом меценатів той хрест, що впав, фактично відтворили. Уцілілі фрагменти — осердя та проміння реставрували, а тіло хреста — зробили заново.

Для Софії Київської виготовили новий хрест замість того, що впав у січні в буревій_1
Новий хрест має вцілілі елементи від старого — осердя та промені.

«Вже з понеділка, 20 червня починаємо золотити. Це займе 2-3 тижні. Є певна технологія, яку треба витримати. Потім запросимо священика, щоб освятив і будемо повертати на те місце, де такий хрест і має стояти», — розсекретила фото на фейсбук сторінці заповідника його гендиректорка.

Для Софії Київської виготовили новий хрест замість того, що впав у січні в буревій_2

Неля Куковальська каже, що для урочистостей хочуть обрати певну дату. Можливо це буде день св. Володимира, або ж День державності (нове свято, яке відзначатимуть 28 липня).