До храму без жодного цвяха на Прикарпатті створять 3D-тур

17.07.2020, 15:22
Культура
Храм Богоявлення Господнього. - фото 1
Храм Богоявлення Господнього.
На Івано-Франківщині у Витвицькій ОТГ створюють віртуальні маршрути до Цапових скель та церкви Богоявлення Господнього.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Агенцію розвитку ОТГ Прикарпаття.

"У Витвицькій об’єднаній територіальній громаді, що на Долинщині, створюють віртуальні 3D-маршрути. У такий спосіб в ОТГ хочуть привернути увагу туристів. Зокрема, відзняли Цапові скелі, урочище Бовкоти та церкву Богоявлення Господнього у селі Слобода-Болехівська", – йдеться в повідомленні.

За інформацією Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, віртуальні подорожі з’являться на безкоштовному картографічному сервісі Google Maps.

Відомо, що у селі Слобода-Болехівська дерев’яна церква Богоявлення Господнього побудована за кошти громади та за сприяння Австрійського цісаря у 1700 році. Звели п’ятикупольний храм без єдиного цвяха.

До храму без жодного цвяха на Прикарпатті створять 3D-тур - фото 53640

 

Цапові скелі в урочищі Бовкоти простягаються із заходу на схід на 850 м смугою скель та їхніх уламків 100 м завширшки. Найвищі стрімчаки сягають 21 м. Під час Другої світової війни скелі стали природною оборонною локацією вояків УПА, які боролися тут проти радянських військ.

Довідка про старовинний храм Богоявлення Господнього.

Церква побудована 1700 року на кошти громади при меценатстві австрійського цісаря. Дерев’яна, хрестоподібна, п’ятикупольна.

Спершу церква була вкрита гонтурю. Під час ремонтів, які проводились в церкві, частково змінився її зовнішній та внутрішній вигляд. На даний час церква вкрита оцинкованою бляхою.

Великою цінністю є триярусний іконостас з об’ємною різьбою. На іконостасі напис: «Фундатори Василь Квецко, Іван Вінтонів, Іван Хомин, різьбяр Ігнатій Покришка».

Пам’ятка архітектури місцевого значення. Останній ремонт храму 1996 року. Дзвіниця стара побудована 1895 року.

Біля неї є новий храм: хрестоподібний, дерев’яний, п’ятикупольний. Іконостас чотирьохярусний з об’ємною різьбою, позолочений. Церква побудована 2011 року і освячена 25 вересня митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом (Василиківим).