• Головна
  • Новини
  • До міфу про кінець світу приклали руку релігієзнавці, - Муфтій...

До міфу про кінець світу приклали руку релігієзнавці, - Муфтій

11.12.2012, 17:00
До міфу про кінець світу приклали руку релігієзнавці, - Муфтій - фото 1
Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов вважає, що до міфу про «кінець світу», призначеному на 21 грудня 2012 року, приклали руку непогані релігієзнавці. Про це він повідомив «УНІАН-Релігії».

images-(1).jpgМуфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов вважає, що до міфу про «кінець світу», призначеному на 21 грудня 2012 року, приклали руку непогані релігієзнавці. Про це він повідомив «УНІАН-Релігії».

«Адже у багатьох релігійних концепціях, особливо древніх, дата 21 грудня носила сакральний зміст. Це перший з найкоротших днів року, коли світловий день досягає свого мінімуму, а ніч – максимуму. У стародавніх релігіях це трактувалося як смерть сонця, загибель верховного божества чи воцаріння зла і темряви», – сказав він.

Саїд Ісмагілов вважає, що в даному випадку важливо те, що короткий світловий день завжди негативно позначається на організмі людини, особливо впливає на людей психічно слабких і неврівноважених.

Муфтій також зазначив, що 21 грудня припадає на п`ятницю, а п`ятниця – це особливий день для мусульман. Цього дня, опівдні, прихильники ісламу збираються в мечетях, слухають проповіді імамів і здійснюють обов`язкову молитву джума.

«Ми не віримо, що в цей день розпочнеться якийсь Апокаліпсис або Кінець світу, – заявляє Саїд Ісмагілов. – Однак масову істерію, я думаю, помітять усі. Тому свою п`ятничну проповідь перед присутніми я постараюся присвятити мусульманському вченню про Кінець світу, і в ході проповіді звернути увагу віруючих на те, що нам в жодному разі не можна вірити в подібні апокаліптичні прогнози, бо ніхто, крім Всевишнього Аллаха, не знає часу його настання».

Крім того, муфтій впевнений, що після 21 грудня до традиційних древніх конфесій, до яких, безсумнівно, належить і Іслам, потягнеться більше людей, і менше людей віритимуть в езотерику і шарлатанство.