До нового митрополита Кримського Тихона приставили охорону у зв'язку з погрозами

До нового митрополита Кримського Тихона приставили охорону у зв'язку з погрозами - фото 1
До нового митрополита Сімферопольського і Кримського Тихона (Шевкунова) приставили охорону у зв'язку з погрозами, які почали надходити після його переїзду до Криму.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на російські ЗМІ.

«У мене вперше у житті люди, які допомагають, як з'ясувалося, з безпекою. Перші кілька днів я був на повній свободі, а потім раптом з'ясувалися якісь складнощі, які призвели до того, що мене передали через погрози та інше під опіку вже професійних людей... Спасибі їм, кожен робить свою справу», – каже Шевкунов.

При цьому Тихон не уточнив, від кого саме надходили погрози.

11 листопада митрополита Тихона призначили на посаду голови Кримської митрополії. До цього він був митрополитом Псковським і Порховським. 2013 року газета Financial Times назвала Шевкунова «духівником Путіна».

Раніше релігієзнавець і церковно-громадський діяч Сергій Чапнін розповів, що Шевкунов – «один з ідеологів, які формували образ Заходу як ворога Росії та православ'я». Говорячи про напад Росії на Україну, Шевкунов дотримується наративів російської пропаганди, заявивши, що «ми там воюємо з диким, страшним, інфернальним фашизмом, з нацистами».

Попередника Шевкунова 84-річний митрополита Лазаря (уродженця Кременецького району Тернопільської області), який очолював місцеву єпархію 31 рік, рішенням Синоду РПЦ від 11 жовтня 2023 року «відправили на спочинок».