До Патріарха Кирила в Москву привозили українських дітей

До Патріарха Кирила в Москву привозили українських дітей - фото 1
У Сергіївському залі храму Христа Спасителя у Москві, 28 липня 2022 року, Кирил зустрівся з дітьми, які прибули з Донбасу, Харківської області та Києва на свято Хрещення Русі.

Про це повідомляє Православная жизнь з посиланням на foma.ru.

«Для мене велика радість зустрітися з вами, – сказав керманич РПЦ. − Тому що все, що стосується Донбасу, Луганської області, Харківської області – тих місць, де сьогодні страждають люди, – мене дуже турбує та ранить моє серце».

Кирил побажав дітям зберігати віру православну в своєму серці і побажав бути щасливим в особистому житті.

Потім українці відвідали Богослужіння в Успенському соборі Московського Кремля, взяли участь у хресному ході до пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру та у молебні хрестителю Русі.

Організатори поїздки запланували для дітей також відвідування Кремля, храму Христа Спасителя, музеїв, атракціонів, океанаріуму, ігрових кімнат, майстерень та іншого.

Хто власне організував поїздку українських дітей до Москви, не вказано.

Раніше такою діяльністью займалася УПЦ МП. Зокрема, у 2018 році дітей на паломництво до Кирила возила ігуменя Серафима (Шевчик). Це була вже п'ятнадцята поїздка юних українців до Москви.

Нагадаємо, Національне інформаційне бюро ідентифікувало 5 600 дітей, який примусово депортували до Росії. про це 29 липня повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

«Фактична цифра більша. І сьогодні відпрацьовується механізм повернення цих дітей», – йдеться в коментарі Павліченко, поширеному пресцентром МВС.

Станом на 28 липня в Україні до 693 зросла кількість дітей, поранених внаслідок повномасштабної війни, яку веде Росія.

За даними прокуратури, через бомбардування й обстріли з боку російських військ в Україні пошкоджені 2197 закладів освіти, з них 223 – зруйновані повністю.