Добкін каже, що це він ініціював справу проти Порошенка за Томос та ПЦУ

Добкін похвалився, що став ініціатором справи проти  Петра Порошенка - фото 1
Добкін похвалився, що став ініціатором справи проти Петра Порошенка
Колишній народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін похвалився, що став ініціатором нової справи проти п'ятого президента Петра Порошенка.

Про це він повідомив в своєму Telegram-каналі, пише Главком.

«Відсиди за Томос, Петя», – зазначив Добкін. Він також опублікував свою заяву в ДБР.

«Так, маніпулюючи прагненнями православної спільноти України до об’єднання, Порошенко використовував церковні організації і релігійне протистояння для досягнення перемоги на виборах 2019 року. Такі злочинні дії Порошенка викликали загострення релігійного (міжконфесійного) протистояння і ворожнечі в державі …

Проте, заяви президента Порошенка П.О., рішення парламенту, прийняті його політсилою, численні візити дипломатичних делегацій України в Стамбул, зустрічі з Константинопольським Патріархом державних чиновників – дозволяють зробити висновок про те, що тема об’єднання православних конфесій України та доцільності створення Помісної Церкви перестала бути внутрішньою справою Церкви. Відбулося активне політичне втручання і адміністративний тиск на віруючих Української Православної Церкви Московського і Київського Патріархатів з метою змусити їх прийняти проект створення ЄПЦ саме в тому форматі, який вважали правильним Порошенко П.О. і в той час президентські політичні кола», – йдеться в заяві.

За словами Добкіна, дії Порошенка «становлять небезпеку для соціального миру і політичної стабільності в Україні та містять ознаки кримінальних діянь, передбачених статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України».

Нагадаємо, в ДБР підтвердили існування провадження проти Порошенка за Томос

18 червня, Порошенко заявив, що проти нього хочуть порушити кримінальну справу "за розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної Церкви України".

"Ще одна новина, яку дізнався цього тижня. Виявляється, вони порушили проти мене ще одну справу. Називається вона, дослівно цитую:

"За розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної Церкви України"", - заявив п'ятий президент України.

За словами Порошенка, усі ці звинувачення написані в Кремлі, а правоохоронні органи лише транслюють їх.

"Бо очолюють ці ДБРівські структури адвокати Януковича, які поставлені туди зеленою владою", - зазначив він.