Документальний проєкт-кодекс "Сакральний гербарій" експонується в Палаці Потоцьких у Івано-Франківську. Ідея проєкту полягає в тому, щоб відвідувач міг уявити себе паломником-дослідником. Експонуватиметься виставка в Івано-Франківську до 10-го травня. Вхід вільний.
Про це Суспільному Карпати повідомив автор виставки, львів’янин Мар’ян Пиріг. За його словами, якщо придивитися до картин, то розумієш закономірність речей у природі та їхню цінність. У всіх композиціях митець використовує коріння, листя, квіти, землю.
Кожен з цих об’єктів, за словами Мар’яна Пирога, розповідає про суть якогось таїнства та змушує задуматися про майбутнє.
"Взагалі, що таке сакральність? Мені це стало цікаво. Багато якихось біблійних сюжетів мені були незрозумілі в тій людській подобі, як вони описані. Я спостерігав за рослинами. Все почалося з тюльпанового пелюстка. Відразу чомусь він скручується в природі, коли в’яне, а він був пряменький, акуратний. Я за цим спостерігав", — розповідає автор.
Мар'ян Пиріг каже, трактування рослини зайшло на територію чогось сакрального: "Це і є якраз певний дух, який сприяє росту, життю і приходить до смерті. Коли ти бачиш, як рослина в цій своїй стихії не промовляє до тебе слів, але транслює себе таким чином в постійній циклічності без страху. Це йдеться про людський страх смерті. А людина так само є творінням Божим і так само проходить ті всі процеси, як листок. І це є природно".