Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні

01.03.2022, 22:00
Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 1
Після початку російського вторгнення Україна опинилась на порозі гуманітарної катастрофи. Сотні тисяч людей були змушені покинути свої домівки в пошуках безпечного місця. Всі місцеві осередки Карітасу, в регіонах де не ведуться постійні бойові дії, працюють в посиленому режимі, більшість проектів довелось переспрямувати на допомогу постраждалим від російської агресії.

Карітас Коломия працює без вихідних та перерв. Величезна кількість молодих людей (лише за один день приходить понад 100 волонтерів долучатись до роботи) зранку до вечора привозять необхідні речі: одяг і продукти. Їх розміщають на складах, сортують та пакують у готові продуктові набори й доправляють людям у потребі. Благодійна їдальня працює в екстреному режимі. Щодня видається понад 200 гарячих обідів переселенцям та всім, хто звертається до Карітасу.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88232

Серед людей, які беруть участь у роботі Карітасу, не лише місцеві мешканці, а й переселенці. Саша, молода жінка з-під Києва, прийшла зі своїми друзями, щоб дізнатися, чим може допомогти іншим. Вона розказує, що бомбардування її міста паралізувало усіх. Як матір, вона не могла щось робити в себе на місці, бо переживання за двох малих дітей наводило жах. Тепер, коли діти в безпеці, вона хоче включитися в активну допомогу тим, хто у гіршій ситуації, ніж вона.

Іванка Федорак, координаторка волонтерів розповідає, що люди, «ніби ангели, з’являються невідомо звідки в найкритичніший момент». В Коломию проїжджала компанія людей з Одеси, які, дізнавшись із соцмереж про потреби місцевого Карітасу, зголосилися придбати по дорозі та привезти найпотрібніші на цей момент речі. «Робимо разом добрі справи та перемагаємо!» – це гасло Карітасу Коломиї на сьогодні, яке кожен з команди активно впроваджує в життя.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88225
Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88227

Від моменту повномасштабного вторгнення Росії в Карітасі Тернопіль надали допомогу сотням людей, що тікають від війни. Як розповідає проектний менеджер Аліна Муц в команди відкрилось не просто друге, а буквально двадцяте дихання. «Ми були неймовірно вражені, що після публікації заклику допомогти, під офісом Карітасу вишикувалась довжелезна черга тих, хто віз і ніс все що мав, щоб поділитись з потребуючими – матраци, подушки, постіль, рушники, картоплю, закрутки, дитячі іграшки, підгузки. Я була щиро шокована бачити, як дівчата, що приїжджали на дорогих машинах, з красивими манікюрами, без слів брали в руки ганчірку і мили підлоги, чистили овочі і робили канапки», – ділиться Аліна Муц. За її словами навіть самі переселенці, трохи перепочивши долучаються до роботи.

Карітас Тернопіль також надає не лише гуманітарну допомогу, але й психосоціальну – консультує психолог, який допомагає справитись з стресом та пережитим жахом бомбардувань та обстрілів, за її словами долучення до допомоги іншим допомагає переселенцям справитись з тривогою та позбутися почуття безпорадності.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88226

В Карітасі Івано-Франківськ вже встигли підгодувати для потребуючих 1 500 продуктових та стільки ж гігієнічних наборів. Ще понад сотню наборів було передано в Бурштин та Рогатин. Благодійна їдальня також працює в посиленому режимі та готує 300 обідів в день. Команда Карітасу активно співпрацює з місцевою владою та ДСНС для максимально оперативного та ефективного реагування на потреби вимушених переселенців.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88229

Карітас Хмельницький надає гуманітарну допомогу та підтримку для вразливих верств населення для внутрішньо-переміщених осіб, а саме зустріч і поселення, надання приміщення для тимчасового перебування, забезпечення продуктами, засобами, гігієни та перенаправлення до місць ночівлі); служба перевезення, в тому числі людей з інвалідністю, засобами соціального таксі; центр харчування; простір, дружній для дитини, в першу чергу для дітей з інвалідністю.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88228

Карітас Чернівці в ці дні надає гуманітарну допомогу усім хто постраждав від війни, зокрема продуктові набори, засоби гігієни, гарячу їжу, нічліг. Також в місцевому Карітасі є можливість скористатись душем, випрати та висушити одяг.

Приймати переселенців готові у в Карітасі Золочів, там зокрема координують тих, хто готовий надавати житло і тими, хто його потребує.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88230

Карітас Львів спільно з волонтерами оперативно організував забезпечення вимушених переселенців дитячим харчуванням, підгузками, їжею та одягом. Також група волонтерів працює на львівському вокзалі, де на сьогодні значне скупчення людей, котрі приїжджають з територій де ведуться бойові дії та продовжують свій шлях далі, серед них зокрема чимало іноземців. Зусиллями львівського Карітасу вони мають нагоду отримати гарячий напій та їжу. Також місцевій команді вдалось успішно налагодити співпрацю з львівськими ресторанами та службами доставки, які в умовах воєнного стану готують для потребуючих. Вже невдовзі запрацює кімната для дітей, котрі матимуть змогу погратись, поспілкуватись з психологом та принаймні частково зняти стрес.

Як розповідає Софія Зотіна, психолог Карітасу Львів залученість до роботи допомагає почуватись корисними. «Всі ми бачимо для чого працюємо, а це дуже надихає і допомагає пережити ці неймовірно складні часи», – додає вона.

Допомагати іншим – це наша зброя на сьогодні - фото 88231

Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії зосередив свою увагу на наданні допомоги людям, що перебувають на кордоні з Польщею. Велика кількість людей на кордоні в пунктах перетину Шегині, Краковець та Смільниця потребують прихистку, тепла, їжі та психологічної допомоги. Серед людей, зокрема чимало матерів з дітьми, які вимушені ночувати просто неба, немає базових умов для тривалого перебування на вулиці. Зусиллями Карітасу вже забезпечено певну кількість пледів та ковдр, облаштовано 4 пункти обігріву, гарячі напої та продуктові набори, перекуски. Однак ситуація надалі дуже критична, кількість людей лише на пішому переході складає понад 4 000 осіб, серед яких також чимало іноземців, які не мають змоги покинути Україну.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: caritas.ua/donate/