"Допомога Церкві в потребі" підтримує священиків Київської Архиєпархії УГКЦ

"Допомога Церкві в потребі" підтримує священиків Київської Архиєпархії УГКЦ - фото 1
Міжнародна організація «Допомога Церкві в потребі» допомагає священикам Київської Архиєпархії УГКЦ надавати душпастирську опіку та гуманітарну допомогу мешканцям міст і сіл, що страждають від війни. Від початку повномасштабної війни вже надано українським священикам РКЦ і УГКЦ допомогу в розмірі понад півмільйона євро.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Майже 2 тисячі католицьких священиків по всій країні, включаючи 137 священиків з Київської Архиєпархії УГКЦ, отримали від цієї організації пожертви на душпастирство.

13 травня 2022 року в інтерв’ю ACN економ Київської Архиєпархії о. Віталій Герасимів розповів про важливість такої підтримки:

«У нашій архиєпархії священики чергуються: одні священики замінюють інших у своєму служінні. Я два місяці працюю в столиці, відвідую парафіян, які, на відміну від багатьох, не покинули свої помешкання. Приношу їм пакунки з їжею, а також пропоную їм Святі Таїнства (Сповідь і Євхаристію) і спілкуюся з ними».

За допомогою соціальних служб, які мають списки внутрішньо переміщених осіб, отець Віталій організовує розподіл гуманітарної допомоги. Перед Великоднем він відвідував військових на їхніх постах.

«Ми молилися разом; просили Бога захисту для них, для всієї України і миру у світі. Єпископ Йосиф Мілян, єпископ-помічник та Генеральний вікарій Київської Архиєпархії, також відвідав постраждалих людей та воїнів», - каже священик.

За його словами, у єпархії логістика добре налагоджена. Багато священиків отримали різноманітну гуманітарну допомогу на парафіях. Але деякі священики потребують допомоги у придбанні автомобіля, бо вони або зовсім не мають транспортного засобу, або він у дуже поганому стані.

«У часи війни дуже важливо, щоб священик був мобільним і був спроможнім доїжджати до людей і надавати їм гуманітарну чи духовну допомогу», – розповів отець Віталій ACN.

Ще одною турботою економа є духовна віднова священиків: «Багато з них, – пояснив він, – постійно живуть у великій напрузі та стресі. Вони пережили жахливі речі. Священики віддають себе людям, але й вони повинні також поновлювати свої сили».