"Доступ до храмів держава має забезпечити так само, як забезпечує доступ до відкритих аптек", - Глава УГКЦ

22.11.2020, 18:40
Католики
"Доступ до храмів держава має забезпечити так само, як забезпечує доступ до відкритих аптек", - Глава УГКЦ - фото 1
Патріарх Святослав відзначив, що сьогодні ми перебуваємо в умовах карантину вихідного дня. Ми не можемо велелюдно збиратися в наших храмах.

«Але можливо цим Христос хоче нас чогось навчити, бо віднайти Бога, який є джерелом нашого життя і воскресіння та джерелом нашого оздоровлення в обставинах цієї пандемії, є надзвичайно важливим. Тому, розмовляючи з органами державної влади, ми наголошуємо на тому, що навіть у таких обставинах віруюча людина має мати право і можливість зустрітися зі своїм Богом. Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у церкві, що є якраз тим моментом, коли Христос торкається, має бути відкритим в умовах карантину для віруючої людини», – наголосив Патріарх Святослав.
Слова першоєрарха поширив Департамент інформації УГКЦ.

На думку Глави УГКЦ, доступ до храмів держава має забезпечити так само, як забезпечує доступ до відкритих аптек.

«Тому що церковне і релігійне життя – це не тільки свята, велелюдні відправи і обряди. Це і можливість зближення між Богом і людиною, можливість Церкви виконувати свої душпастирські обов’язки, супроводжуючи сучасну віруючу людину в сучасних обставинах її життя, щоб ця можливість дотику була відкрита сучасній людині», – сказав Глава УГКЦ.

Він також запевнив про молитву за лікарів. «Слухаючи про Христа-лікаря сьогодні, ми особливо молимося за наших лікарів, щоб їхні руки перетворилися на життєдайну десницю; щоб через їхні знання і професійне служіння сам Господь Бог міг прийти до тих, хто його потребує, – до немічних, хворих, вмираючих; щоб Він подав цю життєдайну десницю, яка б допомогла відкрити можливість кожній людині для здоров’я, життя і воскресіння. Тому каже Христос: Не бійтеся!» – побажав Предстоятель УГКЦ.