Created with Sketch.

Древнє унікальне видання Успенського Ставропігійного братства намагалися вивезти з України

01.03.2010, 10:49

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення, яке громадянин України, мешканець Києва, надсилав у Республіку Польща, працівники Львівської митниці виявили стародавню унікальну книгу.

ЛЬВІВ — Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення, яке громадянин України, мешканець Києва, надсилав у Республіку Польща, працівники Львівської митниці виявили стародавню унікальну книгу. Згідно з висновком мистецтвознавчої експертизи, це друковане видання «Октоїх», яке 1765 року видало Львівське Успенське Ставропігійне братство.

Як інформує ЗІК, видання є повним, у задовільному стані, оправа збережена. На думку експертів, орієнтовна вартість його становить 10 тисяч гривень.

«Книга є стародруком і становить культурну цінність, може бути внесена до Державного реєстру національного культурного надбання, тому вивезенню за кордон не підлягає», – пояснив Роман Макар, начальник сектору зв’язків з громадськістю Львівської митниці.

Читайте також
Світові У Туреччині археологи розкрили для дослідження 18 поховань у ранньохристиянській церкві Тіани
Вчора, 17:00
Світові Іранська влада погрожує відібрати одну з останніх протестантських церков країни
Вчора, 16:03
Католики Папа: Не дозвольмо, щоб вітри війни згасили вогник надії та мир
Вчора, 15:02
Україна і світ Ексгумаційні роботи в колишніх селах Острівки та Воля Островецька на Волині відбуватимуться у трьох локаціях
Вчора, 14:10