Другий фестиваль East Fest відбувся у столичному Ісламському культурному центрі
Уже вдруге кияни могли ознайомитись з культурами Сходу, випити справжньої ефіопської кави, прослухати лекції, долучитись до квестів та завітати до мечеті. Це все стало можливим завдяки фестивалю East Fest (Східний Фестиваль), що відбувся у столичному Ісламському культурному центрі у суботу, 14 травня.
Уже вдруге кияни могли ознайомитись з культурами Сходу, випити справжньої ефіопської кави, прослухати лекції, долучитись до квестів та завітати до мечеті. Це все стало можливим завдяки фестивалю East Fest (Східний Фестиваль), що відбувся у столичному Ісламському культурному центрі у суботу, 14 травня.
На вході кожного гостя зустрічають пропозицією долучитись до фестивального квесту – на кожній з шести точок треба зробити особливу відмітку, іноді пройшовши випробування. Це гарний задум, який дозволяє відвідати усі локації фестивалю, адже там було на що подивитись, а у фіналі ще й отримати сувенір на згадку.
Ідейним натхненником вже другого заходу стала молода дівчина Сабіна, чия мама колись вийшла заміж за мусульманина, а пізніше прийняла іслам. Сабіна обожнює культуру фестивалів та відкритих заходів, які стали особливо популярними у Києві за останні роки. Тому їй захотілось зробити щось подібне і про власну культуру, запросивши людей дізнатись більше не лише про іслам, але й про народи Сходу.
На відкритому плацу Центру були представлені осередки культур різних країн: з Афганістану та Пакистану, Камеруну та Африканського Союзу, Узбекистану, арабських країн, офіційне представництво посольства Індонезії, та Криму. Кожен міг спробувати на собі малюнки хною на руках, приміряти хіджаб, почастуватись стравами різних народів, порівняти турецьку, арабську та ефіопську каву, знайти унікальні солодощі та вироби мистецтва, побачити виступи дитячих колективів. Всередині ж Центру гостям пропонувався цикл лекцій про історію арабської мови, поняття шлюбу в ісламі, історію ісламу в Україні. А також до 21 травня працюватиме нова фотовиставка Ганни Корбут «Обличчя ісламу».
Офіційно фестиваль розпочався з молитви, яку очолив муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов, додавши, що «кожна добра справа має починатись зі слів Корану». За його словами, цьогорічний фестиваль робить особливий акцент на кримськотатарській зоні. Окрім присутності кримських татар, виставки картин, традиційного одягу та ярмарку, важливим став кінопоказ документальної стрічки «Корінні народи», ініціатором якої став Вельдара Шукурджиєва. Фільм був знятий вже після окупації півострова, та розповідає про історію кримців, знову актуалізуючи проблеми мешканців, які там залишаються.
«Кримські татари особливі гості нашого фестивалю цього року, – підкреслив Саїд Ісмагілов. – Вони дуже активні на самому заході, роблять майстер-класи з кулінарії, представляють мистецтво та проводять виступи дитячих творчих колективів. Паралельно у Стокгольмі співачка Джамала розповідає про трагедію геноциду кримців у 1944-му році. Нам важливо, аби люди пам’ятали про їхні страждання, згадували, що ми єдина країна, особливо коли кримські татари зараз переживають нову хвилю репресій». Як вже стало відомо, Джамала отримала перемогу на конкурсі Євробачення – 2016.
Пам’ятні заходи про депортацію відбудуться 18 травня. Зокрема представники континентальної України проведуть мітинг на Чонгарі, на кордоні з півостровом. Цей захід підтримали представники української влади, вони сподіваються, що туди зможуть прибути і самі кримські татари, які не мають дозволу на масові заходи у Криму. У той самий день на Майдані, о 19:00, відбудеться молитва пам’яті про всіх загиблих під час депортації.
Подібний фестиваль, який став пунктом єднання Сходу посеред Києва, планують проводити і надалі. Аби кожен зміг познайомитись з різними культурами, побачити особливості та розширити власне уявлення про світ та своє місце у ньому.