Духівник Лукашенка підтримав Росію у війні з Україною та нагадав про хрестові походи

Духівник Лукашенка підтримав Росію у війні з Україною та нагадав про хрестові походи - фото 1
Протоєрей Федір Повний, настоятель парафії Усіх Святих у Мінську, якого називають духівником Лукашенком, в інтерв'ю газеті «Звязда», розмірковуючи про те, як росіяни можуть воювати з українцями, нагадав про хрестові походи та закликав до духовної мобілізації.

Про це повідомляє "Дзеркало".

Під час інтерв'ю у нього запитали, що відбувається між Росією та Україною, як із цим жити та що робити. Відповідь священика була несподіваною – до миру він не закликав.

— Як християнам воювати із християнами? Але згадайте про хрестовий похід проти православної Візантії. А тепер подивіться: що вони роблять із православними храмами в Україні? У самій країні, що дала сотні святих, десятки чудотворних ікон Божої Матері, оскверняються храми, катують та вбивають священиків, - заявив Повний.

На його думку, білоруси також мають «захищати нашу віру та нашу землю».

— Я як священик скажу всім віруючим: треба мобілізуватись духовно і бути готовим до всього. Нам потрібно прийняти реальність, а не обман. Не треба, образно кажучи, чекати, доки ворог дійде до Москви, затоптуючи нас, щоб зрозуміти, що треба було ще позавчора бігти до Бога. Так, ми не маємо мобілізації. Номінально ми є інша держава. Але це не означає, що ми можемо пити, їсти, веселитися, доки наші брати (а саме так ми позиціонуємо себе в Союзній державі) йдуть захищати не лише себе, а й нас. Брат прикриває нас щитом, а в нього летять кулі. Ми хоч трохи вдячні за це? Ми хоча б молимося за померлих? Чи знаємо ми їхні імена? Чи ми тоді голосно говоритимемо про те, що ніхто не забутий? — запитав він.

Повний також вважає, що Олександра Лукашенка зараз «мобілізовано за всіх нас», «так чи вистачить його серця, щоб сховати нас за спиною?»

Нагадаємо, Білоруська Православна Церква офіційно не підтримала вторгнення Росії до України, але й не засудила. Позиція БПЦ залишається незмінною — молитися за мир і сподіватися на примирення.