Духовенство Київської і всієї України архиєпископії Російської Православної старообрядницької Церкви заявило про бажання отримати автокефалію

Духовенство Київської і всієї України архиєпископії Російської Православної старообрядницької Церкви заявило про бажання отримати автокефалію - фото 1
Про прохання отримати автокефалію йдеться в офіційному листі до Предстоятеля Російської Православної старообрядницької Церкви Корнилія, митрополита Московського і всієї Русі, до  Предстоятеля Древлеправославної старообрядницької Церкви Білокриницької єрархії Леонтія, архиєпископа Білокриницького та Бухарестського та до всього духовенства Церкви.

У зверненні духовенство Київське і всієї України архиєпископії Російської Православної старообрядницької Церкви також піддало жорсткій критиції війну Росії проти України.

"Ми бачимо і чуємо свідчення тих, хто залишився живими, які стали жертвами та очевидцями неспровокованих звірств, мародерств, насильства над мирними громадянами. Яке, на превеликий жаль, має місце з боку військ, які незвано прийшли на територію нашої держави. Тому ми вважаємо за необхідне засвідчити наші переконання про наступне:

"Не було на території України фактів заборони з боку влади проповіді чи християнського спілкування будь-якою мовою, у т. ч. і російською, у старообрядницьких церквах, громадах та сім'ях...

Можливо і є окремі християни України, які вважають себе носіями «Русского мира», але й вони не мають ні громадського, ні церковного права порушувати чи бути згодними з порушенням територіальної цілісності та суверенітету держави, в якій народилися та живуть. Якщо їх не влаштовує чинний державний устрій - вони, наслідуючи християнський приклад своїх предків, можуть мирно залишити територію держави і переселитися.

Не було випадків раніше, і зараз не ведеться старообрядцями України пропаганда переваги української нації над російською, відповідно поняття «нацизм» не застосовується в даній ситуації. Відомі лише факти заклику до поваги оточуючими державами територіального суверенітету України.

Ми категорично не можемо погодитися з тим, що військові дії військ Російської Федерації є вимушеними і необхідними у політичній ситуації, що склалася".

З огляду на це Духовенство Київської і всієї України архиєпископії Російської Православної старообрядницької Церкви просить автокефалію:

"Враховуючи вищевикладене, а також факт існування окремої, суверенної держави Україна, беручи до уваги численні звернення, що надходять від початку війни від чад Святої Церкви, які перебувають в Україні та відповідно до наших особистих переконань, наполегливо просимо вас розглянути питання про надання нашій архиєпископії, Київській та всієї України, АВТОКЕФАЛІЇ".

Відповідно до практики Святої Церкви, автокефалія може бути дарована Церкві лише Вселенським Собором.... Ми розуміємо, що фізично зараз неможливо організувати збори Загального Собору Святої Церкви. Однак ми бачимо цілком можливим у такій вимушеній ситуації проведення такого Собору з нашого питання за допомогою технічних засобів зв'язку... Ми готові взяти на себе всю технічну підготовку для проведення Собору у такий спосіб", - йдеться у зверненні.

Духовенство просить митрополита Корнилія оперативно відрагувати на це прохання.

Окремо духовенство Київської і всієї України архиєпископії Російської Православної старообрядницької Церкви заявило, що вважають неприйнятними публічні заклики з боку церковних єрархів Російської Православної старообрядницької Церкви до старообрядців України припинити опір збройній агресії, скласти зброю та припинити захист України.