• Головна
  • Новини
  • Духовенство Рівненської єпархії УПЦ (МП) поскаржилося представникам ОБСЄ на «розкольників» та чиновників...

Духовенство Рівненської єпархії УПЦ (МП) поскаржилося представникам ОБСЄ на «розкольників» та чиновників

09.10.2015, 12:53
Духовенство Рівненської єпархії УПЦ (МП) поскаржилося представникам ОБСЄ на «розкольників» та чиновників - фото 1
Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій (Ващук) та духовенства Рівненської єпархії УПЦ (МП) 5 жовтня зустрілись з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

DSC_00-ggg.jpgМитрополит Рівненський і Острозький Варфоломій (Ващук) та духовенства Рівненської єпархії УПЦ (МП) 5 жовтня зустрілись з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

У ході зустрічі обговорювалися питання дотримання прав людини в Рівненській області у контексті переходів парафій з однієї юрисдикції в іншу, які в УПЦ (МП) називають «захопленнями». Духовенство єпархії передали спостерігачеві місії Мауріціо Монтіпо матеріали, які, на думку священнослужителів УПЦ (МП), свідчать «про порушення прав громад УПЦ у Тернопільській та Рівненській областях».

Владика Варфоломій також звернув увагу представників ОБСЄ на дії деяких представників органів місцевої влади, які на його переконання, є «неправомірні» і «які провокують релігійні конфлікти з метою повного або часткового підпорядкування культових споруд представниками Київського Патріархату».

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП), сторони висловили переконання, що продовження конфліктів на релігійному ґрунті в Україні може призвести до серйозної дестабілізації ситуації в регіоні, у зв’язку з чим було запропоновано звернутися до органів влади регіону з настійливим проханням організувати міжконфесійний діалог.