Екс-екзарх Білорусі підтвердив, що його зняли з політичних мотивів

У своєму прощальному слові в Мінському кафедральному соборі митрополит Павло фактично підтвердив, що зміна екзарха обумовлена ​​політичною ситуацією в Білорусі.

Про це у себе на Фейсбуці написав білоруський священик Олександр Шрамко.

Отець Олександр навів слова екс-екзарха:

«Священний Синод і Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прийняли це рішення для того, щоб зберегти Білоруську Православну Церкву в цілості й цілісності, для того, щоб в цей складний кризовий для Білорусі час ніхто не дорікав Екзарха в його настроях, не зовсім, може бути, доречних ... »

Митрополит Павло при цьому запевнив, що «в своєму житті ніколи не ділив людей за політичними мотивами ... і ніколи не втручався в політичні питання».

Колишній екзарх тепло подякував парафіянам за «спільно пройдений відрізок життєвого шляху в шість з половиною років», а також попросив вибачення, якщо кого скривдив або кому-то приділив належної уваги.

З приводу нового призначення митрополит сказав, що ніколи там раніше не був.

«Куди я їду, не знаю, але всіх вас запрошую в гості».

Нагадаємо, 25 серпня 2020 року у Даниловому монастирі в Москві відбулося засідання Синоду РПЦ.
Синод прийняв до уваги прохання Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Павла про звільнення з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі, висловивши йому подяку за понесені труди.

Синод призначив Павла митрополитом Катеринодарським і Кубанським, главою Кубанської митрополії.

Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, митрополитом Мінським і Заславським Синод призначив єпископа Борисівського і Мар’їнгорського Веніаміна, зберігши за ним тимчасове управління Борисівською єпархією.

Митрополит Павло керував БПЦ з 2013 року.