Синод РПЦ призначив нового главу Білоруської Православної Церкви

25.08.2020, 23:26
Світові
25 серпня 2020 року в Патріаршій і Синодальній резиденції в Даниловому монастирі в Москві Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив засідання Синоду РПЦ.

Синод заслухав доповідь митрополита Мінського і Заславського Павла, Патріаршого екзарха всієї Білорусі, про ситуацію в Республіці Білорусь про те, що реагуючи на суспільне протистояння, що виникло в Республіці Білорусь після оголошення результатів виборів Президента, які відбулися 9 серпня 2020 року, Білоруська Православна Церква зайняла миротворчу позицію.

Синод РПЦ призначив нового главу Білоруської Православної Церкви - фото 57523

 

12 серпня Патріарший екзарх всієї Білорусі митрополит Мінський і Заславський Павло провів прес-конференцію, закликавши «зупинити ворожнечу і ненависть», «зберегти мир і єдність» в Республіці Білорусь. 15 серпня Синод Білоруського Екзархату виступив зі «Зверненням до народу Республіки Білорусь про припинення народного протистояння».

Як сказано в офіційному повідомленні РПЦ, Синод РПЦ прийняв рішення схвалити «Звернення Синоду Білоруської Православної Церкви до народу Республіки Білорусь про припинення народного протистояння».

Синод прийняв до уваги прохання Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Павла про звільнення з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі, висловивши йому подяку за понесені труди.

Синод призначив Павла митрополитом Єкатеринодарським і Кубанським, главою Кубанської митрополії.

Синод РПЦ призначив нового главу Білоруської Православної Церкви - фото 57524

 

Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, митрополитом Мінським і Заславським Синод призначив єпископа Борисівського і Марїнгорського Веніаміна, зберігши за ним тимчасове управління Борисівською єпархією.