Екс-настоятель храму-самобуду біля Десятинки попросився у РПЦ

Екс-настоятель храму-самобуду біля Десятинки попросився у РПЦ - фото 1
Колишній настоятель храму-самобуду УПЦ МП біля Десятинки та екс-вікарій Київської єпархії УПЦ МП єпископ Макарівський Гедеон (Харон) попросився в РПЦ.

Про це у себе на Фейсбуці написала релігійна експертка Тетяна Деркач.

"Усі 20 років я відстоював православні храми УПЦ, Московського Патріархату.
Коли ж УПЦ Московського Патріархату оголосила про свою незалежність, я не підписував згоди, бо виходити зі складу Московського Патріархату – неправильно, це моє релігійне переконання, бо Росія – моя батьківщина.

Нещодавно я написав прохання на ім'я Святішого Патріарха з проханням прийняти мене до складу РПЦ", - сказав Харон російським пропагандистам.

Екс-вікарій Київської єпархії УПЦ МП також висловив жаль, що не весь єпископат УПЦ МП так твердо, як він, відстоює інтереси Москви. Є й такі єрархи, що не лише підтримують "київський режим", але й допомагають йому.

"Якщо президентів можна міняти, то Патріарх – це серце, душа Київської Русі, за ним стоїть Церква Христова і це назавжди. І ті, хто його не згадує, роблять гріх, бо вони виходять із благодаті", - заявив Харон.

Нагадаємо, 20 березня Священний Синод УПЦ МП заслухав рапорт єпископа Макарівського Гедеона Харона та звільнили його з посад вікарія Київської Митрополії й намісника Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря м. Києва.

Сам єрарх УПЦ МП утік на Росію і молиться там за перемогу російського війська.

Слід зауважити, що архиєреї УПЦ МП звільнили Гедеона не за колабораціонізм, а за станом здоров'я.