Експрезидент ФРН отримав премію імені святого Войцеха за внесок у згуртування Європи

27.06.2021, 08:25
Світові
Експрезидент ФРН отримав премію імені святого Войцеха за внесок у згуртування Європи - фото 1
Президент Польщі Анджей Дуда вручив колишньому президенту Німеччини Йоахіму Гауку премію Фонду імені святого Войцеха за внесок у згуртування Європи.

Про це повідомляє "Польське Радіо", передає Укрінформ.

Церемонія відбулася в парку Королівські Лазенки у Варшаві. Дуда відзначив підкреслив внесок Гаука в процес декомунізації Німеччини, завдяки якому, за словами польського президента, цей процес став глибинним і ґрунтовним.

Дуда нагадав, що після падіння Берлінської стіни Гаук займав посаду уповноваженого уряду ФРН у справах актів Штазі.

Також Дуда наголосив, що в Польщі з великою повагою дивилися на діяльність Гаука, і його ім'я "знав кожен, хто хотів привернути комуністів до відповідальності за їхні злочини".

Фонд імені святого Войцеха присуджує премію за заслуги в ім'я миру, свободи і співробітництва в Європі людям, які зробили великий внесок у згуртування Європи і зміцнення добросусідських відносин між народами Західної і Центральної Європи.

Нагадаємо: протестантський пастор і політичний діяч Йоахім Гаук, в минулому один з лідерів дисидентського руху, був обраний на посаду президента Німеччини у березні 2012 року.

У 2017 році Гаука нагородили вищим орденом України для іноземців через особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, популяризацію її історичної спадщини та сучасних досягнень.