Ексвіцепрем‘єр Томенко запропонував правовий шлях звільнення Києво-Печерської лаври від УПЦ МП

15.11.2022, 13:00
Держава
Ексвіцепрем‘єр Томенко запропонував правовий шлях звільнення Києво-Печерської лаври від УПЦ МП - фото 1
Він пояснив, як можна правомірно скасувати розпорядження колишнього прем‘єра Азарова про передачу будівель і споруд Національного заповідника в безоплатне користування УПЦ МП.

Про це Микола Томенко пише в блозі на сайті Обозреватель:

"В часи ВІЙНИ актуалізувалася дискусія про недоцільність та аморальність перебування на території духовної святині українського народу священників, монахів та їх прихильників-охоронців із Української Православної Церкви де-факто Московського Патріархату. Постійні скандали та зашквари церковників ще більш нагнітають ситуацію, а мовчанння влади вже не лише створює гнітюче враження, а й викликає справедливе обурення.

Отож, пропоную конструктивний і правовий шлях ЗВІЛЬНЕННЯ Києво-Печерської лаври від перебування там, ще до недавна, ревних прислужників московської церкви війни імені Путіна-Кіріла.

Для інформації.

Правовий прихисток Українській православній церкві Московського патріархату нині базується на Розпорядженні Кабінету Міністрів України "Питання передачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд" від 11 липня 2013 року. Документ підписано тодішнім прем‘єр-міністром України Миколою Азаровим, який нині переховується в путінській росії. Згідно цього рішення було передано в БЕЗОПЛАТНЕ користування 79 будівель і споруд розташованих на вулиці Лаврській, 11 та 15. Серед них, окрім будівель релігійної призначення, є і низка господарських таких, як трансформаторна підстанція, котельня, автоклавна, водонапірна башта, 2 туалети тощо

Після підписання Азаровим вище згаданого Розпорядження було також укладено ДОГОВІР між Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" та монастирем УПЦ. В 11 розділах Договору передбачено принципи та механізми співпраці Заповідника та Монастиря. Цікаво, що вартість всіх 79 історичних, релігійних та господарських об‘єктів Держави визначена сумою лишень … в 22 мільйони 863 тисячі гривень. Проте, вкрай важливо, що Договір містить зобов’язання монастиря УПЦ дбати про ці об‘єкти, не допускати порушень національного законодавства у сфері охорони культурної спадщини… і найголовніше містить термін "обставини непереборної сили" (аварія, катастрофа, епідемія, ВІЙНА…) під впливом яких ДОПУСКАЄТЬСЯ звільнення від відповідальності за НЕВИКОНАННЯ угоди.

Як ЗАКОННО зобов’язана діяти УКРАЇНСЬКА влада: покрокові пропозиції.

  1. Призначити нове фахове і патріотичне керівництво Національного заповідника (нинішній керівник роками виконує обов‘язки та всіляко захищає намісника Павла і К.)
  2. Заборонити богослужіння священниками УПЦ на території Верхньої Лаври в Успенському соборі і Трапезному храмі (це можливо, навіть, без розриву Договору, оскільки саме Національний заповідник визначає та погоджує часи богослужіння);
  3. Створити Урядову комісію із перевірки дотримання законодавства у сфері охорони культурної спадщини на території Нижньої (монастирської) Лаври;
  4. СБУ перевірити постійних і тимчасових мешканців будівель Нижньої (монастирської) Лаври на предмет наявності громадянства України та законності їх перебування на території нашої держави;
  5. На підставі недоотримання вимог Договору і національного законодавства та враховуючи воєннний стан в Україні ВІДМІНИТИ Розпорядження Кабінету Міністрів від 11 липня 2023 року та відповідно ЗУПИНИТИ дію Договору між Національним Заповідником та монастирем УПЦ."