Еммануель Макрон відвідав Софію Київську

17.06.2022, 17:15
Культура
Еммануель Макрон відвідав Софію Київську - фото 1
Під час офіційного візиту до Києва президент Франції Еммануель Макрон уперше відвідав Національний заповідник "Софія Київська», де для високого гостя було організовано екскурсію.

Про це йдеться на сайті "Софії Київської».

Генеральна директорка заповідника Неля Куковальська розповіла президенту Франції про знаковий символ Української держави Софійський собор XI ст., що входить до світової спадщини ЮНЕСКО, про глибокі історичні зв'язки між Україною і Францією, а також про нинішню складну ситуацію, у якій опинилися національні пам'ятки через російську агресію.

Особливо гостя зацікавила розповідь про королеву Франції Анну Ярославну, доньку Ярослава Мудрого. Саме з Софійського собору відправився весільний кортеж Анни Київської до Франції, де вона одружилася з королем Франції Генріхом І і народила наступника престолу французької корони Філіпа І.

Особливу увагу почесний гість приділив саркофагу матері Анни Ярославни, дочки шведського короля Улофа Шетконунга і дружини Ярослава Мудрого. Також президент Франції детально роздивився старовинні фрески Софійського собору, де побачив напис, який власноруч зробила Анна Ярославна.

На згадку про відвідини Софії Київської почесному гостю подарували факсимільну копію одного з найдавніших пам'яток старослов'янської писемності - Реймського Євангелія, походження якого вчені пов’язують із скрипторієм Софії Київської.

Натомість високій гість пообіцяв усіляко сприяти розвитку міжкультурних відносин України і Франції та пообіцяв повернутися з більш тривалим візитом.