• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Естонія може забрати дозвіл на проживання у митрополита Талліннського Московського Патріархату...

Естонія може забрати дозвіл на проживання у митрополита Талліннського Московського Патріархату

28 вересня, 09:17
Світові
Естонія може забрати дозвіл на проживання у митрополита Талліннського Московського Патріархату - фото 1
Митрополита Талліннського і всієї Естонії Моспатріархату Євгенія можуть позбавити посвідки на проживання, якщо він робитиме заяви на підтримку військових дій в Україні.

Про це 27 вересня 2022 року заявив голова естонського Міністерства внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс, повідомляє Православная жизнь з посиланням на err.ee.

«Це серйозна проблема, якщо Церква займає провоєнну позицію. Що стосується Руської Православної Церкви в Естонії, яка перебуває у підпорядкуванні Московського Патріархату, то ми дуже уважно стежимо за тим, що там робиться і йдеться», – сказав Ляенеметс.

Втім, як зазначив міністр, до цього часу не було виявлено «жодних прямих закликів Церкви або її прямої діяльності, яка б виправдовувала війну».

Як передає Укрінформ, міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі викликав до міністерства Предстоятеля Естонської Православної Церкви Московського Патріархату митрополита Євгена для бесіди на тему нещодавніх заяв глави РПЦ, які заохочують війну проти України.

«Насамперед, що стосується цих заяв (патріарха кирила, – ред.) у Росії, то йдеться про по-справжньому страшні речі. Це схоже на деякі терористичні ісламістські держави, в яких релігійні лідери закликають до насильства, війни та вбивств. Це те, що ми в Естонії засуджуємо і не допустимо», - заявив Ляенеметс.

«Ми очікуємо, що митрополит (Євген, – ред.) чітко заявить, що він дистанціюється від цих заяв. І що РПЦ, яка підпорядковується Москві, тут в Естонії таку діяльність не підтримає. І ми сподіваємось побачити митрополита в міністерстві вже у вівторок», - пояснив глава МВС.
«Естонія дуже чітко заявила, що виправдання війни в Україні та заклики до війни проти України – це те, чого Естонія не потерпить», – додав глава МВС.

Напередодні Патріарх Кирил заявив, що у війні проти України російські солдати виконують своє покликання та обов'язок перед батьківщиною та суспільством, тому їхні дії можна порівняти з «самопожертвою». За словами Кирила, загиблим солдатам рф будуть прощені всі їхні гріхи.

27 вересня Кирило у проповіді після Літургії у храмі Христа Спасителя заявив про важливість духовної мобілізації, яка, за його словами, має допомогти "повному примиренню росії та України". При цьому "примирення" в розумінні РПЦ не має йти шляхом "небезпечних компромісів".