Факсимільне видання Пересопницького Євангелія передано Нововолинському музею

01.12.2020, 11:57
Культура
Факсимільне видання Пересопницького Євангелія передано Нововолинському музею - фото 1
30 листопада  митрополит Переяславський  і Вишневський Олександр (Драбинко) урочисто передав копію видання Пересопницького Євангелія Нововолинському історичному музею.

До Нововолинська митрополит Олександр прибув разом з єпископом Володимир Волинським і Турійським Матфеєм (Шевчуком) та кліриком Переяслав-Вишневської єпархії священиком Віктором Мартиненком. На урочистому заході був присутній міський голова Борис Карпус та благочинний Нововолинського благочиння, настоятель Свято-Духівського храму протоієрей Степан Фульмес.

Про це повідомляє Волинь online.

Пересопницьке Євангеліє називають феноменом, адже це перший відомий переклад Святого Письма стaроукраїнською мовою, який є шедевром рукописного мистецтва. Воно складається із 482 аркушів і важить більше 9 кілограмів. Як відомо, оригінал зберігається у Києві в Національній бібліотеці України імені Вернадського.

Митрополит Олександр назвав Пересопницьке Євангеліє одним із клейнодів української держави.

Єпископ Матфей розповів: з нагоди 1020-річчя Хрещення Київської Русі з благословення світлої пам’яті Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира Сабодана було виготовлено копії раритетного видання, які максимально наближені до оригіналу. Такий подарунок вже отримали Луцький, Володимир-Волинський і Любомльський історичні музеї, а також Володимир-Волинська єпархія.

Єпископ Матфей побажав міському голові Борису Карпусу, аби ця книга служила йому і усьому депутатському корпусу натхненням у щоденній праці.

Очільник міста подякував святим отцям за великий духовний скарб. Адже відтепер жителі та гості міста матимуть можливість ознайомитися з Пересопницьким Євангеліє у міському музеї, погортати його сторінки.

«Цю книгу можна почитати і її зміст перенести до свого християнського серця», – наголосив митрофорний протоієрей Степан Фульмес.

Директорка міського історичного музею Ірина Костюк ознайомила гостей із фондами сакрального мистецтва та показала, де відтепер зберігатиметься подароване унікальне видання.