Фейсбук цензурує церковну кампанію проти насильства християнок у мусульманських країнах

04.01.2022, 09:25
Культура
Фейсбук цензурує церковну кампанію проти насильства християнок у мусульманських країнах - фото 1
Фейсбук значно обмежив протинасильницьку кампанію британського відділу Папського товариства «Допомога Церкві в потребі». Медіагігант соціальних мереж, зокрема, на 90% заблокував публікацію оголошень Товариства і повністю позбавив його можливості використовувати Інстаграм та комунікатор WhatsApp.

Про це повідомляє CREDO з посиланням на Vatican News.

Ідеться про блокування боротьби з сексуальним насильством щодо християнок у мусульманських країнах.
Британська філія «Допомоги Церкві в потребі» розпочала кампанію на Фейсбуку в листопаді 2021 року, публікуючи петицію та рапорт «Почуйте її плач». Документ детально говорить про випадки сексуального насильства з боку ісламських екстремістів у Нігерії, Мозамбіку, Іраку, Сирії, Єгипті й Пакистані, які тільки посилюються та поширюються, але залишаються всіма ігнорованими.

Обмеження Фейсбука унеможливили вплив на громадську думку через публікацію постів, а просування петиції в цій справі фактично заблоковане. Протягом тижня з дня публікації Фейсбук повідомив Папське товариство, що кількість публікацій їй різко обмежено через «скарги від користувачів».

Свого обурення не приховує Невіл Кирк-Сміт, національний директор Допомоги Церкві в потребі (ACN UK).
«Ми шоковані, що наша кампанія, яка має на меті допомогти стражденним жінкам, була так по-драконівськи відцензурована Фейсбуком, стверджуючи, що він забанив нашу рекламу за порушення його правил, а водночас відмовляючись визначити, які саме правила і як саме було порушено. Тим самим Фейсбук став суддею, лавою присяжних і катом», — написано в заяві організації.

До сьогодні ці обмеження ще не скасовано, а Фейсбук відмовляється надати конкретне обґрунтування, як саме ця реклама порушує його інформаційну політику.

ФБ вже не вперше стає найбільшим цензором інтернету. 2020 року він зупинив поширення інформації щодо гучної у США акції #SavetheChildren, яка є частиною руху спротиву торгівлі дітьми з сексуальною метою. Своєю чергою, на початку 2021 року ФБ вибачався за обмеження функціонування сторінки, присвяченої вивченню Біблії Biblehub.com, пояснюючи, що її зміст був хибно позначений як «низькоякісний».

Після вибачень діяльність цієї стоорінки було поновлено на попередніх підставах. Однак ця подія збіглася в часі з заворушеннями в Капітолії, 6 січня 2021 року, внаслідок яких загинуло п’ятеро чоловік, а двоє поліцейських пізніше наклали на себе руки. Тоді Фейсбук перебував під посиленим контролем. Обмеження діяльності Biblehub.com зіткнулося з сильним тиском користувачів сторінки, які публікували скарги у соцмережах. Понад 50 тисяч переглядів узяв ролик британського ютубера Пола Джозефа Вотсона, який оприлюднив скандальне відео «Фейсбук забороняє фрагменти Біблії». Також він розмістив у Твіттері картинку-скрін з екрану користувача ФБ, де повідомляється: «Ваш допис не може бути опублікований, бо цей лінк суперечить нашим інформаційним стандартам». Вотсон прокоментував: «Фейсбук був головною платформою для планування заколоту в Капітолії, але принаймні з біблійними записами упоратися зміг».