Владика Філарет прийняв до складу УПЦ КП грецьких старостильників

Владика Філарет прийняв до складу УПЦ КП грецьких старостильників - фото 1
13 грудня 2021 р. архиєрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату – організації, що перебуває у стані юридичної ліквідації – прийняв до складу УПЦ КП митрополита Хризостома (Калліса) з парафіями та духовенством, які належать до єпархії старостильників.

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт колишньої УПЦ КП.

"Прийняти до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату митрополита Хризостома (Калліс), з парафіями та духовенством, які належать до його єпархії Грецької Церкви старостильників – згідно його прохання", – говориться в постанові собору.

Також синодали тпе званої УПЦ КП розглянули інші питання в українській діаспорі, яка ще частково залишається в юрисдикції УПЦ КП. Зокрема, вони обрали секретаря Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді єромонаха Луку (Згобу) єпископом Філадельфійським, вікарієм Київської єпархії. А на прохання архиєпископа Фалештського і Східно-Молдовського Філарета обрали архимандрита Авіва (Панку) єпископом Ришканським, вікарієм Східно-Молдовської єпархії.

Нагадаємо, єрарх одного з Синодів Істинно-Православної Церкви Греції (не відноситься до сім'ї традиційних помісних Православних Церков) митрополит Егінській Оксентій (Марінес) співслужив 10 жовтня у Володимирському соборі Києва колишньому патріарху УПЦ КП Філарету (Денисенку), який у 2018 році увійшов до ПЦУ, а згодом, у 2019 році, заявив про вихід з неї та відновлення УПЦ КП.

У 2002-12 рр. митрополит Авксентій (в миру Христос Марінес) очолював "авксентіївський" Синод Істинно-Православної Церкви Греції, історія якого бере початок від розколу в ІСЦ Греції 1985 року на "хризостомівців" (нині найчисленіша юрисдикція ІСЦ Греції) і "авксентіївців" (нині вельми нечисленні). У 1996 році архимандрит Оксентій був висвячений на єпископа Егінського архиєпископом Максимом (Валліанатосом) і єпископом Конданським Димитрієм (Біффісом). 6 грудня 2002 року митрополит Егінський Авксентій (Марінес) був обраний головою "авксентіївського" Синоду Церкви ІСЦ Греції. Після нового розколу в "авксентіївському" Синоді і усунення митрополита Авксентія з поста предстоятеля, в 2012 р. новим предстоятелем був обраний єпископ Яків (Яннакіс) з возведенням у сан архиєпископа Афінського і всієї Греції. Митрополит Оксентій повернувся на свою Егінську кафедру. На Літургії в Києві 10 жовтня Авксентія поминали з титулом "Херсонеський".