• Головна
  • Новини
  • Фонд Ахметова залучає священнослужителів до боротьби з туберкульозом...

Фонд Ахметова залучає священнослужителів до боротьби з туберкульозом

14.06.2013, 10:50
Фонд Ахметова залучає священнослужителів до боротьби з туберкульозом - фото 1
Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з Комісією з соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій 11 червня у Києві провели конференцію «Роль та внесок релігійних громад у боротьбу з епідемією туберкульозу в Україні».

DSC01327-p.jpgФонд Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з Комісією з соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій 11 червня у Києві провели конференцію «Роль та внесок релігійних громад у боротьбу з епідемією туберкульозу в Україні».

Участь у ній взяли 45 представників різних релігійних громад і конфесій.

Як наголошували організатори, конференція ставила на меті сформувати єдине бачення та розуміння представників релігійних конфесій та Церков щодо соціальної мобілізації місцевих релігійних громад для протидії епідемії туберкульозу.

Виконавчий секретар Комісії з соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) та уповноважений представник всіх релігійних організацій при Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Роман Савченко зазначив, що Церква має виконувати соціальну роботу у суспільстві, адже туберкульоз – це соціальна проблема. Тому священикам потрібно отримувати нову інформацію, дізнаватись про нові підходи у подоланні туберкульозу, ділитися один з одним практичним досвідом.

Керівник Відділу соціальних питань УГКЦ і член Громадської ради при Державній службі з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань о. Андрій Нагірняк закликав присутніх здійснювати заходи з протидії туберкульозу як на особистісному рівні, коли відбувається безпосереднє спілкування з хворими або їхніми родичами, так і на рівні місцевих громад у співпраці з місцевими органами влади, а також на рівні формування державної політики.

Зокрема, він зазначив: «Ми як представники релігійних спільнот і організацій маємо можливість на різних рівнях діяти і здійснювати своє служіння. І як релігійна спільнота ми є також важливим інститутом громадянського суспільства і маємо займати нашу відповідальну громадянську позицію, щоб моральні й ціннісні засади були враховані у процесі формування та реалізації соціальної політики в нашій державі».

Результатом конференції стало затвердження Резолюції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з протидії туберкульозу в Україні та розробка детальних рекомендацій представникам релігійних організацій щодо їхньої участі в протидії епідемії туберкульозу, повідомляє сайт фонду «Розвитку України».