Форум "переслідуваних" закликав Президента скасувати закон,  який вимагає  від УПЦ МП вказати свою приналежність до Росії

Форум "переслідуваних" закликав Президента скасувати закон,  який вимагає  від УПЦ МП вказати свою приналежність до Росії - фото 1
Учасники з’їзду представників “парафій захоплених храмів”, який 22 лютого відбувся в Києво-Печерській лаврі, надіслали звернення президентові Володимиру Зеленському  з низкою вимог.

У листі йдеться, що "державна політика направлена проти мільйонів віруючих громадян”, тому в УПЦ МП з цього приводу дуже стурбовані.

"Ми — народ, громадяни єдиної держави України, — глибоко занепокоєні тим, що діюча державна політика направлена проти мільйонів віруючих громадян, котрі належать до Української Православної Церкви", - йдеться серед іншого у зверненні.

Учасники форуму зокрема вимагають від Президента внести в порядку законодавчої ініціативи до Верховної Ради України законопроект, який скасує дію Закону України № 2673-VIII та Закону України № 2662-VIII. Йдеться про закони, які передбачають зміну назви Церкви.

Форум 'переслідуваних' закликав Президента скасувати закон,  який вимагає  від УПЦ МП вказати свою приналежність до Росії - фото 67478

 

Як РІСУ інформувала, 20 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким Українська Православна Церква повинна змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

Саме цей закон в УПЦ МП назвали антиконституційним і політичним.
У законопроекті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій "Про державну політику перехідного періоду" сказано, що Українська Православна Церква Московського Патріархату повинна буде в офіційних документах закріпити, що є дочірньою організацією Російської Православної Церкви.

Додамо, в УПЦ МП "захопленнями храмів" називають добровільний перехід до ПЦУ.