Форум "переслідуваних" закликав Президента скасувати закон,  який вимагає  від УПЦ МП вказати свою приналежність до Росії

23 лютого, 09:23
Православні
Форум "переслідуваних" закликав Президента скасувати закон,  який вимагає  від УПЦ МП вказати свою приналежність до Росії - фото 1
Учасники з’їзду представників “парафій захоплених храмів”, який 22 лютого відбувся в Києво-Печерській лаврі, надіслали звернення президентові Володимиру Зеленському  з низкою вимог.

У листі йдеться, що "державна політика направлена проти мільйонів віруючих громадян”, тому в УПЦ МП з цього приводу дуже стурбовані.

"Ми — народ, громадяни єдиної держави України, — глибоко занепокоєні тим, що діюча державна політика направлена проти мільйонів віруючих громадян, котрі належать до Української Православної Церкви", - йдеться серед іншого у зверненні.

Учасники форуму зокрема вимагають від Президента внести в порядку законодавчої ініціативи до Верховної Ради України законопроект, який скасує дію Закону України № 2673-VIII та Закону України № 2662-VIII. Йдеться про закони, які передбачають зміну назви Церкви.

Форум 'переслідуваних' закликав Президента скасувати закон,  який вимагає  від УПЦ МП вказати свою приналежність до Росії - фото 67478

 

Як РІСУ інформувала, 20 грудня 2018 року Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким Українська Православна Церква повинна змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

Саме цей закон в УПЦ МП назвали антиконституційним і політичним.
У законопроекті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій "Про державну політику перехідного періоду" сказано, що Українська Православна Церква Московського Патріархату повинна буде в офіційних документах закріпити, що є дочірньою організацією Російської Православної Церкви.

Додамо, в УПЦ МП "захопленнями храмів" називають добровільний перехід до ПЦУ.