Глава Кіпрської Церкви надіслав Вселенському Патріарху лист про офіційне визнання ПЦУ

Глава Кіпрської Церкви надіслав Вселенському Патріарху лист про офіційне визнання ПЦУ - фото 1
Опубліковано лист Предстоятеля Кіпрської Церкви Хризостома ІІ, надісланий Вселенському Патріарху Варфоломію 20 жовтня 2020 року, в якому йдеться про рішення офіційно визнати ПЦУ.

Про це повідомляє Orthodoxtimes, пише Релігійна правда.

Архиєпископ Хризостом зазначив, що «після довгих роздумів та молитов» вирішив згадати ім’я нового предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Епіфанія під час Літургії.

Він уточнив, що розбіжності щодо “нібито втручання Вселенського Патріархату в Україну через надання Томосу про автокефалію, не мають підстав, а ті, хто протестує, “є першими порушниками”.

Він закликає інші Православні Церкви дотримуватися церковних установ та рішень, і нагадує, що крім чотирьох Близькосхідних Церков, які є апостольськими та не потребують Томосу для своєї автокефалії, всі інші Помісні Церкви мають отримати Томос від Вселенського Патріарха.

“Кожна помісна Православна Церква повинна залишатися в своїх межах, а не втручатися, висвячуючи єпископів на території іншої помісної Православної Церкви”, – зазначив Архиєпископ.

Нагадаємо, 24 жовтня глава Кіпрської Церкви Хризостом ІІ під час Літургії в монастирі Панагія згадав Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія. Згадування імені Епіфанія у диптиху фактично означає, що Кіпрська Церква визнала ПЦУ.

Оригінал листа Архиєпископа Хризостома - фото 60854
Оригінал листа Архиєпископа Хризостома

 

Глава Кіпрської Церкви надіслав Вселенському Патріарху лист про офіційне визнання ПЦУ - фото 60858
Глава Кіпрської Церкви надіслав Вселенському Патріарху лист про офіційне визнання ПЦУ - фото 60857
Глава Кіпрської Церкви надіслав Вселенському Патріарху лист про офіційне визнання ПЦУ - фото 60856