Кіпрська Церква визнала Православну Церкву України

Архиєпископ Хризостом ІІ - фото 1
Архиєпископ Хризостом ІІ
Сьогодні Предстоятель Православної Церкви Кіпру Хризостом ІІ під час Літургії з нагоди хіротонії єпископа Арсінойського пом'янув Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія, що означає визнання ПЦУ.

«Блаженнійший Архиєпископ Кіпру владика Хризостом II, очолюючи сьогодні (24.10.2020) Божественну Літургію при рукоположенні нового єпископа Арсінойського Панкратія, в монастирі Пресвятої Богородиці «Χρυσορροϊιατίσσης» в Пафі, ПОМ‘ЯНУВ Предстоятеля Автокефальної Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України владику Епіфанія, фактично визнавши цю нову Церкву. Таким чином, Кіпрська Церква через свого Предстоятеля стала третьою Церквою, яка визнала її після Грецької Церкви та Олександрійського Патріархату.

Це надзвичайний та історичний розвиток подій, який має велике значення і - звичайно, - буде багато обговорюватися, поновлюючи питання про Автокефальну Церкву України, яке, здавалося, було «приспане» через сильну проблему Covid-19.», — розмістив сьогодні на своїй фейсбук-сторінці переклад з грекомовного видання nyxthimeron.com архиєпископ Євстратій (Зоря).

Таким чином, Церква Кіпру стала четвертою, після Констатинопольської, Елладської та Олександрійської Церков, які визнали автокефальну помісну Православну Церкву України.

Нагадаємо, на початку березня очільник Кіпрської Церкви Архиєпископ Хризостом ІІ відвідав Вселенського Патріарха Варфоломія. Під час спільного богослужіння було згадано Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія. Як зауважує релігієзнавець Дмитро Горєвой, відповідно до православної практики, ознакою визнання є згадування Предстоятеля Церкви за богослужінням. Тобто, з одного боку, цю подію можна трактувати, як визнання ПЦУ. Проте критики можуть зауважити, що очолював Літургію перший за честю – Вселенський патріарх, тому і у Диптиху згадували церкви, які визнає саме він.