У Львові 5 вересня Глава УГКЦ Патріарх Любомир у співслужінні тридцяти двох єпископів з України, Західної Європи, Америки та Австралії і духовенства заклав капсулу у фундамент майбутнього житлового корпусу університетського містечка УКУ.
Молитовні заходи розпочалися молебнем у храмі Блаженних мучеників УГКЦ – першій і наразі єдиній дерев’яній споруді на місці майбутнього містечка. Після цього процесійною ходою всі перейшли на будівельний майданчик, де вже закладені перші підвалини фундаменту університетського гуртожитку, розрахованого на 200 місць. Тут проживатимуть не лише студенти УКУ.
«Сьогодні ми заклали капсулу в фундамент майбутнього університетського містечка саме в тому місці, де проживатимуть найбільш потребуючі, наші неповносправні друзі, – зауважив рeктор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк. Вони були ізольовані від суспільства, і, зокрема, від академічного середовища. Це декларація нашої відкритості до різних суспільних середовищ, з якими ми готові співпрацювати і разом з ними вчитися жити вірою».
«Наш університет відкриває очі на правду життя не тільки засобами позитивної науки, – додав Глава УГКЦ. Він є спільнотою свідків, які відповідають на потреби сьогодення, підкреслюючи вартість і гідність людини. Ваша діяльність є дуже важливим чинником у розбудові нового і кращого майбутнього».
У привітальному слові Мирослав Сеник, Голова Львівської облради, заохотив присутніх у зведенні університетського містечка «послужити Богові тими талантами, які Він нам дав: інженерними, будівельними, меценатськими та іншим не менш важливими здібностями».
Міський голова Львова Андрій Садовий назвав університетське містечко УКУ «містом завтрашнього дня, яке зводиться на фундаменті віри та науки».
Як повідомляє Інформаційний відділ УКУ, проектом будівництва університетського містечка Українського католицького університету передбачено зведення таких об’єктів:
Академічний корпус, завдяки якому можна збільшити кількість спеціальностей і професійних шкіл. Ця споруда матиме аудиторії, офіси для викладачів, великий зал та їдальню.
Житловий корпус, де студенти й викладачі університету зможуть жити разом і творити особливу університетську атмосферу. Будівля розрахована на 180-200 студентів, міститиме також спеціальне житло для людей із особливими потребами зі спільноти L’Arche (Ковчег).
Бібліотека та інформаційний ресурсний центр, що дасть УКУ змогу зберігати лідерство в інформаційних технологіях. Сучасна, велика гуманітарна бібліотека із завжди актуальною літературою і базою даних з менеджменту, політики, економіки тощо.
Церква й пасторальний центр, які стимулюватимуть духовне зростання студентів і всієї спільноти. Церква стане зразком для університетського капеланства у вищих навчальних закладах в Україні.