• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ: «Ми хочемо будувати з польським народом відносини в дусі взаємного прощення»...

Глава УГКЦ: «Ми хочемо будувати з польським народом відносини в дусі взаємного прощення»

11.03.2013, 13:32
Глава УГКЦ: «Ми хочемо будувати з польським народом відносини в дусі взаємного прощення» - фото 1

«Ми кажемо, що хочемо будувати відносини між українським і польським народом у дусі взаємного примирення та прощення, щоб наше минуле не отруювало нашого майбутнього. Адже ми є два братніх народи, сини одної Католицької Церкви. І ми разом повинні визнати наші гріхи. Ми разом маємо перепросити один одного, обійнятися і будувати спільне європейське майбутнє».

sv_01-ttt.jpg«Ми кажемо, що хочемо будувати відносини між українським і польським народом у дусі взаємного примирення та прощення, щоб наше минуле не отруювало нашого майбутнього. Адже ми є два братніх народи, сини одної Католицької Церкви. І ми разом повинні визнати наші гріхи. Ми разом маємо перепросити один одного, обійнятися і будувати спільне європейське майбутнє».

Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) з приводу 70-річчя Волинської трагедії, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава Церкви нагадує, що це справді була трагедія українського та польського народів, яка сталася у 1943-му, під час Другої світової війни. Трагедія полягає в масовому братовбивстві поляків і українців.

«Завдані тим конфліктом рани болять до сьогодні як українців, так і поляків. Тому, звичайно, потрібно просити Господа Бога необхідної благодаті для того, аби загоїти ці рани. Найкращий засіб загоїти рани й вшанувати жертв цього конфлікту з обох боків – правда про ці події, правда перед обличчям Ісуса Христа, який є Правдою», – наголошує Верховний Архиєпископ УГКЦ.

Тож, продовжує він, зважаючи на цей біль, який вкотре відновлюється в тілі українського і польського народів, Синод Єпископів нашої Церкви звернув особливу увагу на цю трагічну подію, щоб, з одного боку, просити в Господа Бога дару зцілення, а з іншого – не дати можливості політикам маніпулювати цим болем, що його в собі носять два наших народи.

«Не можна виправдати навіть одне вбивство, яке сталося, з будь-якої причини чи з будь-якої сторони, тому що це є переступом Божої заповіді "Не вбий!"», – звертається Глава і Отець Церкви до всіх вірних і небайдужих. Він наголошує на тому, що єпископат УГКЦ не хоче входити в історичну полеміку, а також не має на меті виступати зі звинуваченням когось. «Наше завдання – дати християнську оцінку тим фактам, аби ми справді могли загоїти наші рани, оздоровити пам'ять взаємним прощенням», – сказав на завершення Блаженніший Святослав.

Довідка:

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Є частиною масштабного польсько-українського міжетнічного конфлікту 1940-х років. Існують різні версії подій на Волині, внаслідок яких загинули десятки тисяч поляків та тисячі українців. В Польщі існує доволі потужний правий "кресовий рух", який використовує події 1940-х для зображення українців як різунів і паліїв.

Нещодавно в Любліні польські історики обговорювали Волинську трагедію без участі українців. Керівник Інституту національної пам'яті Польщі в односторонньому порядку покладає провину за українсько-польський міжетнічний конфлікт 1940-х на українців, називаючи трагедію "різаниною" і "геноцидом".