• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ: Митрополит Володимир скарб не лише УПЦ, а й усього християнського світу...

Глава УГКЦ: Митрополит Володимир скарб не лише УПЦ, а й усього християнського світу

23.02.2012, 12:37
Глава УГКЦ: Митрополит Володимир скарб не лише УПЦ, а й усього християнського світу - фото 1
Патріарх Святослав (Шевчук) заявив, що УГКЦ не байдуже, що відбувається «в родині наших братів» - УПЦ (МП).

ПредстоятеліПатріарх Святослав (Шевчук) заявив, що УГКЦ не байдуже, що відбувається «в родині наших братів» - УПЦ (МП). Про це він сказав у інтерв’ю газеті «День», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Дуже часто Предстоятеля Церкви оцінюють за ефективністю в управлінні. Це ознаки секуляризації: Церкву сприймають як людську структуру. І коли хтось за станом здоров’я не може виконувати функцій доброго менеджера, тоді декларують, що він не може управляти Церквою. Натомість по-справжньому духовні люди дивляться на таку ситуацію іншими очима. Митрополит Володимир – духовний лідер, а не менеджер», – сказав Глава УГКЦ Святослав (Шевчук).

Предстоятель УГКЦ порівняв останні місяці життя Папи Римського Івана Павла ІІ з тим, що зараз переживає Митрополит Володимир. До речі, в них одна і та ж недуга.

«Наприкінці життя Папа дихав через трахіостому, проте не покидав престолу Католицької Церкви. Пригадую, на нього було боляче дивитися: кожне слово приносило страждання. Але для чого він це робив? Щоб свідчити проти загального переконання, що стражденна, немічна людина є тягарем для суспільства. Тому навіть сьогодні, коли Блаженніший Володимир перебуває у лікарні, він залишається духовним лідером своєї Церкви. І ті, які вважають Церкву Церквою, а не людською структурою, повинні його поважати і допомагати йому», – зазначив Патріарх Святослав.

Глава УГКЦ висловив слова особистої поваги до Митрополита Володимира.

«Я мав нагоду з ним зустрічатися. Стежив за його діяльністю як Предстоятеля Церкви і, зрештою, як за духовною особою. Думаю, його духовність буде предметом багаторічного вивчення. Я переконаний, що Блаженніший Володимир – великий скарб не тільки для УПЦ, а й взагалі для християнського світу», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

При цьому він пояснив, що вірні Української Греко-Католицької Церкви вважають вірних Української Православної Церкви своїми братами і сестрами, тому доля цієї Церкви греко-католикам небайдужа.