Глава УГКЦ назвав особливе завдання, яке стоїть перед вчителями католицьких шкіл

Глава УГКЦ назвав особливе завдання, яке стоїть перед вчителями католицьких шкіл - фото 1
Напередодні нового навчального року Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, провів онлайн-зустріч з директорами і вчителями католицьких шкіл Української Греко-Католицької Церкви, які діють в Україні.

Патріарх Святослав привітав присутніх з початком нового навчального року: «Нехай Господь Бог допоможе своїм благословенням успішно розпочати цей навчальний рік, якнайкраще працювати, а відтак плоди нашої праці віддати на Божу славу», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав звернув увагу на особливе завдання, яке стоїть перед вчителями католицьких шкіл: «Ви, вчителі, є особливим материнським обличчям Церкви-Матері й Учительки. Багато дітей, які у майбутньому формуватимуть своє особисте відчуття Церкви і Її місця в їхньому житті, у своїх спогадах повертатимуться до католицької школи – до отців, сестер, викладачів, які намагалися дати їм все, що мали, для того, щоб вони виросли не тільки освіченими людьми, отримали якнайкращу середню шкільну освіту, але й зуміли стати добрими людьми. Тому освіта і виховання у нашому піклуванні про цілісне виховання дитини завжди ідуть разом».

Щодо Угоди між МОН і ВРЦіРО, Предстоятель розповів освітянам, що ВРЦіРО, а разом з тим і УГКЦ, багато років намагатися співпрацювати з МОН задля забезпечення виховної складової і світоглядного елементу в освіті у школах України. І підписанням цього документа вдалося досягти чітких домовленостей про те, щоб фундаментальні, загальнолюдські цінності, зокрема сімейні цінності, стали невід’ємною частиною освіти.
Щодо теми захисту дітей від сексуального насильства, яка сьогодні стоїть у центрі уваги Вселенської Церкви у різних частинах світу, Блаженніший Святослав підкреслив, що УГКЦ вже багато робить у цьому напрямку і буде робити далі. Зокрема Предстоятель пригадав інструкції, затверджені і поширені Синодом єпископів УГКЦ.

«В Україні ця проблема часом ще замовчується, та все-таки дуже багато дітей потерпають від такого роду насильства. Тому ми мусимо бути вмілими педагогами, які зуміють побачити рани від сексуального насильства у душах дітей, а відтак знайдуть відповідні способи, як їм допомоги», – наголосив Предстоятель.

Глава УГКЦ розповів директорам католицьких шкіл про Центр захисту дитину, який у тісній співпраці з Синодом Єпископів УГКЦ відкрито в Українському католицькому університеті. А тепер цим Центром при УКУ відкривається окрема Школа, яка називається «Гідність дитини як безумовна цінність. Превенція сексуального насильства в Церкві і суспільстві». «Я б дуже просив, щоб у кожній католицькій школі була принаймні одна особа, яка пройшла б вишкіл у цій школі і була чутливою щодо цієї проблематики», – заохотив Глава Церкви.

Глава УГКЦ назвав особливе завдання, яке стоїть перед вчителями католицьких шкіл - фото 78241

 

Перший навчальний курс у Школі захисту гідності дитини стартує 15 вересня 2021 року.

Також Блаженніший Святослав закликав директорів католицьких шкіл не переставати протидіяти поширенню коронавірусної хвороби. У цьому питанні, за його словами, слід співпрацювати з Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

На завершення Глава УГКЦ запевнив педагогів в постійній увазі, підтримці та молитві.