Всеукраїнська проща до Страдчу відбудеться в суботу, 26 червня 2021 року. Цьогоріч вона буде присвячена 80-й річниці смерті блаженних отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, Дню мирянина, а також 20-й річниці приїзду святого Папи Івана Павла ІІ до України та проголошення блаженними страдецьких мучеників.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Долучитися до прощі можна буде і онлайн, зокрема через «Живе телебачення». Транслюватиметься проща і на ютюб-каналі Страдч. Гора Блаженств, фейсбук-сторінці Страдч. Церква Успення Пресвятої Богородиці та радіо «Марія».
Паломництво відбуватиметься з дотриманням усіх карантинних обмежень.
Нагадаємо, 12 червня медиків запрошують на IX Всеукраїнську прощу до Страдчу. Організовує подію Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ.
Проща відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм, однак планується і онлайн-трансляція, яку здійснюватиме «Живе ТБ». Цьогоріч проща відбудеться під гаслом «Моє милосердя змінює світ».
Згідно з програмою, медики матимуть змогу прослухати унікальну історію Страдецької гори, долучилися до Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолить єпископ Кам’янець-Подільський Іван Кулик. Опісля буде почастунок. У другій половині дня прочани молитимуться на Хресній дорозі з подякою за дар життя. Водночас, для медичних працівників передбачений і вільний час, упродовж якого вони зможуть поспілкуватися.
У часи Київської Русі та Галицько-Волинського князівства неподалік села розташовувався другий після Києво-Печерської лаври підземний монастир на території сучасної України. Археологічні дослідження встановили, що монастир складався із вхідної галереї (довжина приблизно 40 м), ходів загальною довжиною понад 270 м і кількох келій, які розміщувались на глибині близько 20 м.
Тепер Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яку за значущістю прирівнюють до Зарваниці та Унева. Це є також одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Тоді у невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, які, за легендою, примандрували сюди з Києва. На вершині гори знаходилось укріплене городище.