Цієї суботи відбудеться IX Всеукраїнська проща медиків до Страдчу

08.06.2021, 11:57
Культура
Цієї суботи відбудеться IX Всеукраїнська проща медиків до Страдчу - фото 1
12 червня медиків запрошують на IX Всеукраїнську прощу до Страдчу. Організовує подію Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ.

Проща відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм, однак планується і онлайн-трансляція, яку здійснюватиме «Живе ТБ». Цьогоріч проща відбудеться під гаслом «Моє милосердя змінює світ», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Згідно з програмою, медики матимуть змогу прослухати унікальну історію Страдецької гори, долучилися до Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолить єпископ Кам’янець-Подільський Іван Кулик. Опісля буде почастунок. У другій половині дня прочани молитимуться на Хресній дорозі з подякою за дар життя. Водночас, для медичних працівників передбачений і вільний час, упродовж якого вони зможуть поспілкуватися.

Як розповіла керівник Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька, цьогоріч під час прощі особливу увагу звернуть на вдячність медичним працівникам за їхнє самовіддане служіння під час світової пандемії.

«Цьогорічна проща, як торік, відбуватиметься на вулиці, щоб можна було забезпечити максимальну дистанцію, дотримання карантинних норм. Також акцентуватимемо на подяці медикам, молитві за них, вдячності за їхню працю. Ми хотіли б, щоб серед співорганізаторів прощі були і медичні працівники. Прагнемо, щоби ця подія стала у певному сенсі історичною для Страдецької гори. Кількість осіб, яка зможе взяти участь у прощі буде обмежена, але ми не будемо мати такі жорсткі обмеження, як минулого року. Тому переважно усі охочі зможуть долучитися. Адже, на сьогодні є певне покращення ситуації з пандемією. Цей рік нас навчив культури життя з пандемією. Ми знаємо, як захистити себе і тих, хто поруч. У разі, якщо епідеміологічна ситуація, не дай Боже, погіршиться, то ми це врахуємо», – зазначила с. Севастіяна.

За деталями прощі можна стежити на фб-сторінці Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я за посиланням.

У часи Київської Русі та Галицько-Волинського князівства неподалік села розташовувався другий після Києво-Печерської лаври підземний монастир на території сучасної України. Археологічні дослідження встановили, що монастир складався із вхідної галереї (довжина приблизно 40 м), ходів загальною довжиною понад 270 м і кількох келій, які розміщувались на глибині близько 20 м.

Тепер Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яку за значущістю прирівнюють до Зарваниці та Унева. Це є також одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Тоді у невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, які, за легендою, примандрували сюди з Києва. На вершині гори знаходилось укріплене городище.