Created with Sketch.

Глава УГКЦ очолить у Ватикані Богослужіння з нагоди завершення Ювілейного року святого Йосафата Кунцевича

07.11.2023, 09:14

11 і 12 листопада 2023 року з нагоди завершення Ювілейного року 400-річчя мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолить урочисті Богослужіння в базиліці Святого Петра.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, у суботу, 11 листопада, о 15:30 (за римським часом) на гробі святого Йосафата в базиліці Святого Петра Глава Церкви очолить Велику вечірню з литією.

У неділю, 12 листопада, о 12:00 (за римським часом) на площі Святого Петра Папа Франциск проведе традиційну молитву «Ангел Господній». Відтак о 13:30 Блаженніший Святослав у співслужінні з архиєпископом Вільнюса і президентом Ради Єпископських конференцій Європи Ґінтарасом Ґрушасом очолить Архиєрейську Божественну Літургію на катедральному престолі базиліки Святого Петра.

В УГКЦ святого вшановують як покровителя України.

Іван Кунчич (1584–1623) народився в збіднілій шляхетній родині у Володимирі. Виховання отримав православне, навчався в парафіяльній школі.

Підлітком мешкав у Вільні, де працював у купця, здобуваючи досвід у галузі торгівлі, а паралельно ходив на студії до єзуїтів і зміцнювався в покликанні до чернечого життя. 1604 року, невдовзі після підписання Берестейської унії (1596), вступив до уніатського василіанського монастиря, узявши ім’я Йосафат. Навчався теології, 1609 року отримав свячення, а 1613 став настоятелем. Разом із митрополитом Йосипом Рутським розбудував свій монастир, а в 1614–1615 роках допомагав владиці впроваджувати унію в Києві.

Палкі промови й беззаперечна богословська аргументація викликали гостру реакцію православних ченців і священиків, а це призводило до конфліктів із парафіянами. Під час однієї з сутичок Йосафата побили; невдовзі він змінив прізвище на Кунцевич, яке більше підкреслювало його шляхетне походження.

1618 року був висвячений на єпископа та призначений помічником архиєпископа Полоцького; того самого року архиєпископ помер, і Йосафатові довелося посісти його місце. Активно впроваджував унію попри дедалі більше невдоволення кліру, закликав до єдності, боровся зі зловживаннями світської влади щодо монастирів, розвинув благодійну діяльність (навіть кімнату ділив із бездомним), запровадив щоденну Літургію, опрацював катехизм для унійних церков. Багато постував і молився, не полишав чернечого вбрання. Численних вірних схилив до унії, та заробив цим чимало ворогів.

Убитий у Вітебську, канонізований 1867 року.

Зображають святого в єпископському вбранні східного обряду. Атрибути – пальмова гілка, паллій, сокира.

Більше про святого Йосафата можна прочитати тут.

Читайте також: Закуліси історії: за що боровся Йосафат Кунцевич і чим це все обернулося

Читайте також
Католики Сестри-служебниці Непорочної Діви Марії відзначили 75-річчя діяльності у Бразилії
Сьогодні, 16:21
Католики У Львові відбулася зустріч голів молодіжних комісій і команд душпастирства молоді УГКЦ
Сьогодні, 11:00
Католики В УГКЦ оприлюднили Постанови Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні
Вчора, 13:10
Католики Архиєрейський Синод УГКЦ обговорив розвиток військового капеланства та затвердив ініціативи до Святого Року 2025
Вчора, 08:55