Глава УГКЦ освятив в Івано-Франківську новий християнський дитячий садок

16 лютого, 19:39
Суспільство
Глава УГКЦ освятив в Івано-Франківську новий християнський дитячий садок - фото 1
В рамках візиту до Івано-Франківська, 16 лютого, разом з митрополитом Івано-Франківським Володимиром Війтишиним, єпископом Чернівецьким Йосафатом Мощичем, Блаженніший Святослав Шевчук освятив новозбудований парафіяльний християнський дитячий садок «Ковчег».

Його відкрили при храмі святих Кирила і Методія приміського села Крихівці. Розрахований заклад, будівництво якого ведеться з 2018 року, на 120 вихованців і обладнаний усім необхідним.

У приміщенні є кімнати-групи для дітей, приміщення для вихователів, актова зала, культурно-освітній центр з каплицею, концертною залою і гостьовою кімнатою. Також є спеціальні кімнати для ночівлі в разі необхідності.

Глава УГКЦ освятив в Івано-Франківську новий християнський дитячий садок - фото 108880

«Освячення цього садочка є однією з подій соціального служіння нашої Церкви для добра багатостраждального, але боголюбивого українського народу, — наголосив Глава УГКЦ. — Діти війни – це щось несправедливе, бо такі діти, які знають, що таке війна, вже є з особливими потребами, вони дуже швидко дорослішають. Війна краде дитинство, а діти війни потребують особливої уваги, соціального душпастирства учнів Христа, бо діти під час війни є однією з найвразливіших категорій нашого суспільства».

Зі слів Блаженнішого Святослава, особливою цінністю новоосвяченого садочка «Ковчег» є те, що він є парафіяльним. Бо саме парафія згуртувала людей, щоб послужити дітям в такий час, бо будувати щось зараз можуть лише ті, хто щиро вірить в перемогу.

Глава УГКЦ освятив в Івано-Франківську новий християнський дитячий садок - фото 108881

Також Глава УГКЦ подякував отцям і сестрам згромадження Воплоченого слова, з ініціативи яких збудовано і функціонуватиме новий дитячий освітній заклад, батькам і благодійникам, які приклалися до його створення.

«Я думаю що в цьому садочку завжди буде світло і радісно. Буде любов і милосердя», — додав митрополит Володимир Війтишин.

«Ми пройшли етап будівництва садочка, але ще попереду – будівництво дитячого і спортивного майданчиків, — каже настоятель парафії свв. Кирила і Методія міста Івано-Франківська отець Йосафат Бойко. – Зараз хотілося би подякувати наших воїнам-захисникам, в тому числі з нашої парафії, завдяки яким ми маємо змогу відкрити наш дитячий заклад. А зводили ми його керуючись двома цитатами зі Святого Письма: "Коли ти даєш милостиню, нехай твоя ліва рука не знає, що робить права, щоб твоя милостиня була таємна і щоб Отець твій тобі відплатив" і "Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб ваші вчинки прославляли Отця вашого, що на Небі". А головний наш будівничий є Господь, ми ж зробили те, що мали зробити».

Як стверджує отець Йосафат, мета роботи парафіяльного садочка «Ковчег» — виховання дітей у патріотичних та християнських цінностях, їхнє навчання, що є запорукою нормально розвиненого і здорового суспільства та втілення запобіжної виховної системи, що є кращою від каральної. Отже, шістьох вихователів закладу попереду чекає велика праця.

Глава УГКЦ освятив в Івано-Франківську новий християнський дитячий садок - фото 108882

А Глава УГКЦ після освячення садочка і святкової програми, яку підготували його вихованці, отримав пам’ятні подарунки – рушники і символічну карту України, яку потрібно скласти і склеїти. «Антидепресант», — пожартував він. Схожі карти отримали владики Володимир та Йосафат.

В цей же день Блаженніший Святослав відвідав також університет Короля Данила в Івано-Франківську, де зустрівся зі студентами, викладачами і відповів на запитання, які їх особливо цікавили. З рук Патріарха випускники вишу отримали дипломи.