Віра в дії

Віра в дії

17 березня, 17:14

Віра без справ — мертва! Ця відома думка з Біблії пронизує вчення не лише християнства. І в юдействі, і в ісламі вірні також мають жити за засадами віровчення. І не лише у святковий день чи на молитві, але щодня і всюди — і цим свідчити свою віру.

Що саме це означає: жити за вірою? 

Якщо коротко, то це означає у всьому керуватися засадами своєї віри, її морально-етичними постулатами: чи це у сімейних відносинах, чи в побуті, чи у громаді, чи у професійній діяльності, чи в суспільних відносинах загалом.

РІСУ здійснює проєкт, у межах якого розповідає про історії людей та діяльність інституцій, що у своєму повсякденному житті керуються вірою і релігійними цінностями, пропагують їх, а через це формують фундамент для стабільного розвитку суспільства.

У межах цього проекту ми зупинимося на таких напрямках:

  • Сім’я і віра — яку роль віра відіграє в сім’ї і родинних стосунках, яка різниця між “жити на віру” і “жити з вірою”, що таке відповідальне батьківство, що дійсно може врятувати сім’ї від насильства, залежностей, а також про міжрелігійні подружжя та інше;
  • Соціальне служіння — про різні напрямки соціального служіння і благодійності, про потреби і як їх заповнити, про те, як потрібно допомагати, не зашкодивши, як діють живі парафії і спільноти тощо;
  • Віра в професії — як поєднати професійну діяльність з вірою, чи можна на своєму робочому місці бути місіонером, чи займатися бізнесом не суперечить вірі тощо;
  • Віра для суспільства — чи можна бути вірянином і займатися політикою, бути урядовцем, чи мають майбутнє партії з релігійно-суспільною ідеологією, про відносини віри і громадянського суспільства, для чого потрібна релігійна свобода і як її захищати, яка роль релігій у миробудуванні, про секуризм і чи може бути користь від нього для віруючих.


Кожен з цих напрямів має ще більше тем і підтем, які буде цікаво та корисно розвивати і пізнавати.

Загалом завданням цього мегапроєкту є представити віру і вірян як тих, що не лише моляться в стінах храмів, а складають, творять суспільство, наповнюють його цінностями, пропонують рішення, змінюють і формують світ, творять його культуру, тобто є не аморфною масою, а дієвою силою.

Для виконання цього проекту ми запрошуємо до співпраці авторів, представників релігійних спільнот, активних громадян, які керуються у житті цінностями віри.

Також ми запрошуємо меценатів і жертводавців підтримати цей проєкт.

Проєкт підтртиувала у 2021-2022 роках Архидієцезія Трір Римо-Католицької Церкви Німеччини

Матеріали проекту