Created with Sketch.

Глава УГКЦ: "Питання відпірності ідеології „русского міра“ — це питання майбутнього Церкви Христової"

17.03.2023, 17:47

Релігійно-політична ідеологія «русского міра» це — породження «спайки» вівтаря і трону — Російської Православної Церкви і Кремля.

Про це в розмові з польським журналістом Кшиштофом Томасіком для книги «Бог не покинув Україну» заявив Блаженніший Святослав, передає Департамент інформації УГКЦ.

Як зазначив Предстоятель УГКЦ, Московський Патріархат, який благословляє російських солдатів на війну в Україні та виправдовує агресію релігійними засадами, сьогодні є викликом усьому християнству.

«Те, що ми зараз бачимо, — це нечувана мутація так званого політичного богослов’я, яке має певне підґрунтя в історії російського православ’я, коли століттями вибудовувалася співзвучність Церкви і держави. У цьому випадку маємо справу з дуже небезпечною мутацією давньої засади, втіленої у двоголовому орлі — символі Росії», — сказав Глава УГКЦ.

За його словами, ідеологія "русского міра" та ідеологія „ісламської держави“ практично тотожні.

«Можна побачити, що ці дві ідеології нічим не відрізняються, за винятком того, що в ідеології ІДІЛ для виправдання мети був використаний іслам, тобто це була інструменталізація ісламу як релігії, а у випадку „русского міра“ маємо таку ж інструменталізацію християнства», — пояснює Блаженніший Святослав.

«По-перше, йдеться про виправдання насильства російською Православною Церквою — виправданням із релігійного погляду. Обидві ці ідеології — „ісламської держави“ і „русского міра“ — виправдовують насильство як таке: відповідно до них насильство може бути засобом досягнення певної мети. Але це не має абсолютно нічого спільного ні з ісламом, ні з християнством!

По-друге, представлення Заходу як ворога: тобто є колективний ворог у вигляді західного світу та західної культури, яка символізує всі можливі й неможливі гріхи. Тобто заявленою метою цього насильства є боротьба з антихристом, із колективним Заходом і його нібито аморальністю. Отже, маємо мутацію та зміщення з релігійної площини в політичну.

По-третє, це абсолютно суїцидальні мутації, тому що вони обіцяють безумовне життя після смерті тим, хто стає під ці знамена. І ми це чули з вуст Патріарха Кіріла, що тому, хто загине на цій війні в Україні, простяться всі гріхи. Такої теорії прощення гріхів не знає жодна християнська Церква.

І останнє: абсолютно апокаліптична візія світу, тобто твердження, що ми живемо в останні часи. Так, обидві ці ідеології апокаліптичні, як у випадку „ісламської держави“, так і „русского міра“. Тобто йдеться про ідею, яка є надзвичайно небезпечною».

Глава УГКЦ підкреслив, що ідеологія «русского міра» є загрозою для всього християнського світу, як свого часу загрозою для ісламу була ідеологія «ісламської держави». Йдеться, зокрема, про загрозу втрати морального й релігійного авторитету Християнської Церкви:

«Як і ідеологія „ісламської держави“, яка була великою бідою для ісламу, ідеологія „руского міра“ є великою бідою для християнства, незалежно від конфесії чи Церкви. Чому? Бо вона руйнує саму серцевину християнської віри — Євангеліє, яке є проповідуванням Бога, який є Любов. Ця ідеологія проголошує цілком іншого бога, який богом не є. На щастя, ісламський світ має імунну відпірність і зумів протистояти політичній інструменталізації віри.

Чи має сучасне християнство таку імунологічну стійкість до вірусу „русского міра“? Не маю відповіді...

Тому вважаю, що питання відпірності ідеології „руского міра“ — це питання майбутнього Церкви Христової в сучасному світі. Звичайно, ми віримо, що сповняться слова Христа: „Симоне, Симоне! Ось сатана хотів просіяти вас, як пшеницю, та я молився за тебе, щоб віра твоя не ослабла і ти, коли навернешся, утверджуй твоїх братів“. І також: „Ти — Петро-Скеля і на цій скелі збудую мою Церкву й адові ворота її не подолають“. Вірю, що якщо ісламський світ спромігся відкинути ідеологію „ісламської держави“, то й християнський світ зможе відкинути ідеологію „русского міра“, що, зрештою, уже почав робити світ православний.

Католицька Церква наразі не висловлювалася, тому що вважає, що це внутрішня проблема православ’я. Але я особисто вважаю, що рано чи пізно це торкнеться всіх Церков, які визначають себе як християнські. Бо це — вирішальний момент, диявольська спокуса для Церкви у третьому тисячолітті. І я маю надію, що ми, як вірні учні Христа, зможемо гідно цьому протистояти», - наголосиа Предстоятель УГКЦ.

Читайте також
Міжконфесійне Предстоятель ПЦУ Епіфаній зустрівся з Папою Франциском
Вчора, 14:15
Міжконфесійне Ватиканська делегація разом із Патріархом Варфоломієм відзначала свято Андрія Первозваного
17 березня, 11:41
Міжконфесійне «Ми потребуємо один одного», — Апостольський нунцій про реколекції католицьких єпископів України
17 березня, 09:00
Міжконфесійне Відбулася друга міждикастеріальна зустріч експертів УГКЦ та Римської курії
17 березня, 09:20