Глава УГКЦ подякував дипломатам та посольствам, які повернулися до Києва

18.04.2022, 14:33
Католики
Глава УГКЦ подякував дипломатам та посольствам, які повернулися до Києва - фото 1
Блаженніший Святослав подякував усім дипломатичним представництвам, усім посольствам, які впродовж останніх двох тижнів повернулися до Києва, усім тим, хто має відвагу підтримувати нашу державу, до нас приїжджати і разом із нами вчити себе і світ прагнути великого. Про це  Глава УГКЦ сказав у 54-й день війни Росії проти України.

Глава УГКЦ відзначив, що Україна стоїть, Україна бореться, ось уже котрий день стоїть героїчний Маріуполь, який є сьогодні в центрі уваги і молитов усього світу. Ми просимо допомогти Україні оборонити це героїчне місто, місто Марії.

У 54-й день війни Предстоятель роздумував над десятою Божою заповіддю, яка нас навчає: «Не пожадай нічого того, що є ближнього твого».

«Ця остання заповідь Декалогу стоїть на сторожі чистоти людського серця. Вона начебто підсумовує всі десять заповідей і показує, звідки виходить корінь гріховності людських вчинків. Ця Божа заповідь скеровує нашу увагу всередину людського серця. Бо саме там, на глибині нашої особи, ми плекаємо певні наміри», – сказав Патріарх Святослав.

Ця заповідь вчить не пожадати того, що належить нашому ближньому. Вчитися розрізняти свої прагнення, переконує духовний лідер, є головною засадою здорового християнського способу життя.

Глава УГКЦ пригадав, що свого часу Патріарх Йосиф навчав своїх дітей: «Великого бажайте!» Вчив не розмінювати наші прагнення на якісь дрібні, низькі речі. Каже святий Августин: «Боже, Ти створив мене для Себе, і неспокійне моє серце, поки не спочине в Тобі». «Якщо людина не вміє прагнути Великого, Вічного, Справжнього, Божого, тоді її серце, око стає нечистим», – переконаний першоєрарх.

Блаженніший Святослав відзначив, що ми сьогодні маємо гарну новину – за останню добу до України більше повернулося її громадян, аніж виїхало. Ми бачимо, що Україна знову починає збирати своїх дітей, які прагнуть здійснити найбільші мрії свого серця на рідній землі.