Глава УГКЦ привітав сестер святого Йосифа з нагоди 125-річчя заснування згромадження

29.04.2023, 12:59
Католики
Глава УГКЦ привітав сестер святого Йосифа з нагоди 125-річчя заснування згромадження - фото 1
"Дякую, сестри, за те, що ви сьогодні є у вашій місійній станиці в Харкові. Бо серед моменту великого болю, страждань нашого народу, коли ворог сіє смерть, так бракує когось, хто б ширив життя, хто би світив Божим світлом серед плачучого, зраненого й страждаючого народу",- промовив Глава УГКЦ до сестер.

Про це сказав він під час проповіді в каплиці Блаженних преподобномучениць Олімпії та Лаврентії у Львові з нагоди 125-річчя заснування Згромадження сестер святого Йосифа в УГКЦ. Із Главою Церкви співслужили: архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк і єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца.

На його переконання, ювілей — це зупинка в житті, коли варто зробити три речі: поглянути на пройдений шлях; побачити, де перебуваємо; побачити майбутнє, куди треба рухатися.

«Сьогодні, оглядаючись в історію, у 125 років свідчення, праці, посвяти, служіння сестер святого Йосифа, ми хочемо подякувати Господу Богові за ті благодаті, які за ці роки наша Церква й український народ отримали через це згромадження», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

Патріарх згадав про плоди згромадження: двох блаженних священномучениць — Лаврентію та Олімпію, які в далекому Сибіру заклали фундаменти Католицької Церкви в Росії. А Церква у Прокопівську в дивний спосіб існує по сьогодні.

«Серце сестер не шукало своєї волі, але Того, хто їх послав. Навіть там, серед тої мерзлоти, своєю працею та молитвою, вони давали життя. Те життя вічне, яке носили в серці, свідчили серед темряви», — сказав проповідник.

Провінційна настоятелька сестер св. Йосифа с. Єлизавета Бігун подякувала Блаженнішому Святославу та владикам за спільну молитву.